تلفن همراه

نشت اطلاعات تازه در مورد آیفون بعدی اپل

منبع: فارس
در آستانه برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان اپل، منابع خبری اطلاعات تازه ای را در مورد آیفون بعدی اپل و سیستم عامل آن یعنی iOS 9 افشا کرده اند.
 
یکی از مهم ترین تحولات آیفون جدید دشوارشدن قفل شکنی این گوشی است. تا به حال تمامی آیفون های عرضه شده بعد از چند هفته توسط هکرها هک شده اند تا نصب برنامه های تایید نشده اپل بر روی آنها ممکن شود. اما ظاهرا اپل که از این وضعیت راضی نیست قابلیت Rootless آیفون جدید را تقویت کرده تا از دسترسی به فایل های حفاظت شده آیفون جلوگیری کند.
 
فرایند حذف محدودیت های سخت افزاری از گوشی آیفون اصطلاحا Jailbreaking نامیده می شود که تغییرات متنوعی را بر روی این نوع گوشی ها به سلیقه کاربر ممکن می کند. اپل همیشه تاکید داشته که قفل شکنی آیفون امنیت آن را کاهش می دهد.
 
تحول دیگر پشتیبانی خوب سیستم عامل iOS 9 از آیفون ها و آی پدهای قدیمی است. معمولا بعد از نصب سیستم عامل های جدید اپل بر روی گوشی و تبلت این شرکت مشکلاتی برای کاربران به وجود می آمد. اما اپل در تلاش است این بار چنین اتفاقی نیفتد.
 
همگام سازی فایل های موجود در مک و iOS از این پس با امنیت بیشتری رخ می دهد و سرویس کلود اپل موسوم به آی کلود به همین منظور آماده شده است. لذا به روز کردن ایمیل ها، یادداشت ها و فهرست تماس در یکی از این دو وسیله به سرعت بر روی وسیله دیگر نیز اعمال می شود.
 
همچنین ویژگی جدیدی موسوم به Trusted Wi-Fi برای شناسایی شبکه های بی سیم ایمن به دو سیستم عامل iOS  و OS X اضافه شده که باعث می شود رایانه یا گوشی کاربر به طور خودکار به روترهای ایمن تر متصل شوند. همچنین در زمان اتصال به شبکه های وای – فای ناایمن رمزگذاری های جدی تری اعمال می شوند.
 
از جمله برنامه های همراه به روز شده در iOS9 می توان به smart-home، Maps و ... اشاره کرد.

​​