تلفن همراه

مراقب باشید: موبایل در 27درصد تصادفات نقش دارد

بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در «شورای امنیت ملی آمریکا» میزان تصادفات مرتبط با تلفن همراه برای سومین سال متوالی افزایش یافته است و هم‌اکنون 27 درصد از تمام تصادفات رانندگی در کشور آمریکا به نوعی با تلفن همراه در ارتباط است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این آمار تصادف‌هایی را شامل می‌شود که راننده درحال ارسال پیامک بوده است، با تلفن همراه خود صحبت میکرده یا هندزفری را مورد استفاده قرار می‌داده است.

این شورا گزارش داد طی یک سال گذشته 5 تا 6 درصد تصادفات رانندگی در شرایطی صورت گرفته که راننده در حال ارسال پیامک بوده و 21 درصد تصادفات هم هنگامی رخ داده است که راننده با تلفن همراه خود مشغول مکالمه صوتی بوده است.

«دبورا هرسمن» مدیر شورای امنیت ملی آمریکا گفت: «افزایش استفاده از دستگاه‌های ارتباطی بین مردم باعث شده است یک فاجعه بزرگ در خیابان‌ها صورت گیرد و میزان تصادفات و مرگ و میر ناشی از آن بیشتر شود».

شورای امنیت ملی آمریکا این گزارش را بر اساس آمار مرگ و میر جاده‌ای و تصادفات این کشور منتشر کرده است و پیش‌بینی می‌کند که با این روند طی سال 2015 نیز شاهد افزایش تصادفات رانندگی مرتبط با تلفن همراه باشیم.

این سازمان هرساله در ابتدای ماه ژوئن یک گزارش آماری منتشر می‌کند و میزان ارتباط تصادفات رانندگی با تلفن همراه را مورد تحلیل قرار می‌دهد.


​​