فناوری اطلاعات

اعتماد بي جا باعث برداشت غير مجاز از حساب بانكي شد

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان زنجان ، از دستگيري متهمي خبر داد که با فعال كردن رمز دوم حساب دوستش و سوء استفاده از اعتماد او ، اقدام به برداشت غير مجاز از حساب بانكي مي كرد . 
 
 
سرگرد " جواد شعبانپور " در تشريح اين خبر گفت : در پي شكايت يكي از شهروندان مبني بر اينكه به تازگي متوجه شدم شخص يا اشخاصي ناشناس به حساب شخصيم دسترسي داشته و بصورت غيرمجاز برداشت مي کنند، موضوع در دستور كار ماموران پليس فتا قرار گرفت. 
اين مقام انتظامي در ادامه گفت : ماموران پليس با انجام اقدامات فني و تخصصي دريافتند برداشت ها درقالب خريد شارژ تلفن همراه بوده است که متهم يا متهمان با بدست آوردن رمز دوم كارت شاکي طي چندين فقره به صورت اينترنتي اقدام به خريد شارژ تلفن همراه كرده اند . 
شعبانپور افزود : با تلاش هاي صورت گرفته در اين زمينه متهمي به نام " م – ن " شناسايي و با هماهنگي دستگاه قضا وي دستگير و به پليس فتا منتقل شد. 
رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان زنجان تاكيد كرد : متهم در بازجويي هاي صورت گرفته لب به اعتراف گشود و گفت با توجه به آشنايي قبلي شاکي با بنده ، مدتي پيش وي کارت بانکي خود را جهت انجام خدمات بانکي در اختيارمن قرار داد و من نيز از اعتماد او سوء استفاده كرده و بدون اطلاع او اقدام به فعال سازي رمز دوم و خريد اينترنتي مي كردم. 
شعبانپور خاطر نشان کرد: يكي از عمده جرائمي كه به پليس فتا ارجاع مي شود، برداشت غير مجاز بوده که در اكثر موارد دليل آن بي احتياطي دارنده حساب و اعتماد بي جا به ديگران مي باشد لذا به مردم توصيه مي كنيم كه اطلاعات حساب بانكي خود را در اختيار ديگران قرار ندهند. 
 

​​