فناوری اطلاعات

سرقت اينترنتي بيش از 12ميليون ريال از دوست بي سواد

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
فرمانده انتظامي شهرستان" مسجدسليمان" خوزستان از دستگيري مجرم اينترنتي که با سوء استفاده از بي سوادي دوستش، اقدام به برداشت غير مجاز از حساب بانكي وي كرده بود ، توسط پليس فتاي اين شهرستان خبر داد. 
 
 
سرهنگ "ظفر فراشي" در تشريح جزئيات اين خبر گفت: به دنبال مراجعه حضوري يک شهروند مسجدسليماني به پليس فتا و طرح شكايت مبني بر اينكه در چندين مرحله از حساب بانكي اش بصورت اينترنتي سرقت شده، بررسي موضوع به صورت ويژه در دستور کار كارآگاهان پليس فتا قرار گرفت. 
اين مقام انتظامي بيان داشت: با تحقيقات صورت گرفته و پيگيري هدفمند موضوع ، كارآگاهان پليس فتا موفق شدند مجرم اينترنتي را كه دوست نزديك شاكي بود دستگير کنند . 
سرهنگ "فراشي" گفت:متهم در بازجويي هاي فني به برداشت اينترنتي به مبلغ 12 ميليون و 740هزار ريال از حساب دوستش اعتراف کرد و گفت از بي سوادي دوستم سوء استفاده کرده و در زماني که کارت را براي دريافت پول به من داد در يک لحظه رمز دوم را ياداشت و از آن طريق اقدام به برداشت از حساب بانکي او نمودم . 
فرمانده انتظامي شهرستان مسجدسليمان با اشاره به اينکه متهم دستگير شده با تشکيل پرونده تحويل مراجع قضايي شد گفت: کارت بانکي خود را که يکي از اسناد هويتي و مالي هستند حتي براي يک لحظه تحويل افراد غير ، حتي تحويل دوستان نزديک خود ندهند و در صورت لزوم به صورت حضوري به بانک مربوط مراجعه کرده يا از اعضاي درجه يک خانواده جهت انجام فعاليت هاي بانکي کمک بخواهند تا گرفتار افراد سودجو و بزهکار نشوند. 
 

​​