فناوری اطلاعات

ثبت بيش از 54 هزار پايان‌نامه در پايگاه ثبت ایرانداک در سال 93

منبع: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ايران
در سال 1393، بیش از 54 هزار پايان‌نامه در پايگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور به ثبت رسيد.
از ابتداي سال 93 تا پايان آن، 54 هزار و 407 پايان نامه، در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور در وب‌سايت پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ايران به ثبت رسید که از این میزان 42 هزار پایان‌نامه توسط دانشگاه‌ها تایید شده است.
در ميان پایان‌نامه‌های تایید شده توسط دانشگاه‌ها، بيش از 38 هزار پايان‌نامه‌ مربوط به مقطع كارشناسي ارشد و مابقي در مقطع دكترا بوده است.
در اين بازه زماني، بیشترین پایان‌نامه‌‌های ثبت و تایید شده در پایگاه ثبت پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی مربوط به گروه علوم انسانی با 17 هزار و 656 رکورد بوده و پس از آن به ترتیب گروه علوم پایه، علوم پزشکي، فنی و مهندسی، کشاورزی و هنر قرار دارند.
گفتني است، در سال 1393، دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مركز، دانشگاه فردوسي مشهد، دانشگاه تربيت مدرس، دانشگاه علامه طباطبايي و دانشگاه تبريز به ترتيب بيشترين آمار را در بين دانشگاه‌هاي كشور در تایید پايان‌نامه به خود اختصاص داده‌اند.
لازم به ذكر است،  از بهمن ماه سال 1387 کار ثبت پایان‌نامه در پایگاه ثبت پايان‌نامه‌ها و رساله‌هاي تحصيلات تكميلي آغاز شده و از آن زمان تاپایان سال 93 بیش از 206 هزار پایان‌نامه در این پایگاه به ثبت رسیده است.
برای جستجو در پایگاه‌های اطلاعاتی پژوهشگاه به ganj.irandoc.ac.ir مراجعه نمایید.

​​