گجت

استفاده از پهپاد برای رفع مشکلات شبکه‌های مخابراتی

کشورهای منطقه کارائیب خود را برای توفان‌های شدید فصلی آماده می‌کنند و پیش‌بینی شده است که این تندبادها از تاریخ اول ژوئن 2015 آغاز شوند. اما شرکت مخابراتی Cable and Wireless (C&W) در حال آزمایش پهپادهایی است که می‌تواند مشکلات ناشی از توفان را در مدت کوتاه‌تر از میان بردارد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت مخابراتی پهپاد جدیدی را آزمایش می‌کند که قادر است شبکه و سیستم‌های ارتباطی آسیب دیده را پس از بلایای طبیعی از جمله توفان یا تندبادهای گرمسیری در زمان کوتاه مجددا راه‌اندازی کند.

پهپادهای جدید به صورت مرتب زیرساخت‌های ارتباطی را مورد نظارت قرار می‌دهند و این اتفاق به شرکت مخابراتی کمک می‌کند تا نقش انسان را برای مراقبت از شبکه‌ها حذف کند و نیازی نباشد که کارمندان بخش نگهداری از شبکه پس از بروی هرگونه آسیب از دکل‌های مخابراتی بالا بروند و خود را در شرایط خطر قرار دهند.

شرایط پس از بلایای طبیعی به گونه‌ای است که نه تنها دسترسی فیزیکی به زیرساخت‌های آسیب دیده را دشوار می‌کند، بلکه متخصصانی که برای رفع مشکل به منطقه اعزام می‌شوند را نیز در معرض خطرات جدی قرار می‌دهد.

به هر حال، پهپادهای جدید می‌توانند با سرعت زیاد، به صورت کاملا ایمن و در منطقه وسیع فعالیت خود را انجام دهند و پس از بروز هرگونه اختلال، در کوتاه‌ترین زمان آن را برطرف کنند.


​​