تلفن همراه

کاهش عرضه تبلت در سال ۲۰۱۵

منبع: سینا
پیش بینی می شود عرضه جهانی تبلت و دستگاه های چندکاره مشابه آن در سال ۲۰۱۵ به ۲۲۱٫۸ میلیون دستگاه با ۳٫۸ درصد کاهش در مقایسه با سال ۲۰۱۴ برسد.
IDC اعلام کرده است درحالی که پیش از این از کاهش ۲٫۱ درصدی و عرضه ۲۳۴٫۵ میلیون دستگاه در سال جاری میلدی خبر داده بود اما پیش‌بینی می‌شود عرضه و فروش این دستگاه ها در سال ۲۰۱۵ با کاهش قابل توجهی مواجه شود.
جین فیلیپ بوچارد، مدیر این تحقیقات گفت: تبلت های با قابلیت اتصال به شبکه تلفن همراه در برخی از نقاط جهان رشد نیز داشته است و به نظر می رسد این فرصت بزرگی برای کل اکوسیستم تبلت ها باشد.
او افزود: تبلت های قابل اتصال به شبکه موبایل نیازهای متعدد کاربران را برطرف می کند و در مقایسه با گوشی های هوشمند راه ارزان تری برای اپراتورها است تا بتوانند مشترکان خود را افزایش دهند.
تبلت‌های با قابلیت اتصال به شبکه موبایل و دستگاه های چندکاره هنوز بخش کوچکی از کل بازار را در اختیار دارند اما به نظر می رسد در سال ۲۰۱۵ رشد کنند و IDC پیش بینی کرده است که این بازار طی پنج سال از یک رشد ترکیبی ۵٫۶ درصدی در مقایسه با دستگاه های با تنها قابلیت اتصال به وای فای برخوردار شود.

​​