تلفن همراه

احتمال اضافه شدن قابلیت «چند-کاربری» به آی‌پد

منبع: دیجی کالا
روز دوشنبه شرکت اپل قرار است نسخه‌ی جدید سیستم عامل iOS را در کنفرانس توسعه‌دهندگان خود، یعنی WWDC 2015، معرفی کند. بر اساس شنیده‌ها قابلیت جدیدی به iOS 9 اضافه می‌شود که به کاربران آی‌پد اجازه می‌دهد، با حفظ حریم خصوصی، تبلت‌شان را با دیگران به اشتراک بگذارند.
 
دیروز در مورد محتمل‌ترین اتفاقات رویداد WWDC 2015 نوشتیم و به این نکته اشاره کردیم که اپل امسال به‌جای تغییرات ظاهری، بیشتر بر روی یک سری قابلیت‌های خاص در iOS تمرکز خواهد کرد. به گفته‌ی سایت 9to5Mac که شایعات و اخبار محصولات اپل را پوشش می‌دهد، به‌زودی قابلیت «چند-کاربری» به آی‌پد اضافه می‌شود و کاربران می‌توانند بدون نگرانی از دیده شدن اطلاعات شخصی‌شان در تبلت، دستگاه خود را در اختیار دیگران قرار بدهند. 
 
لازم به ذکر است که این قابلیت، پیش‌تر به سیستم عامل اندروید راه یافته بود. از اندروید 4.2 به بعد، به عبارت دیگر از سال 2012، امکان استفاده اشتراکی از تبلت و تعریف حساب‌های کاربری مختلف در دستگاه‌های اندرویدی وجود داشت. با ورود این ویژگی در آی‌پد، هر کاربر در حساب کاربری‌اش، تنها به اپلیکیشن‌ها و فایل‌های خود دسترسی دارد. این موضوع در مورد پیام‌ها، ایمیل‌ها، لیست تماس‌ها، تقویم و تقریبا تمامی مشخصه‌های شخصی iOS صدق می‌کند. 
با این حال، هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که این قابلیت در مراسم WWDC معرفی می‌شود یا خیر. اما بر اساس اطلاعات موجود، اپل بر روی این ویژگی در آی‌پدها کار می‌کند. یکی از سیاست‌های اپل این است که آی‌پد را بیش‌از‌پیش در محیط‌های آموزشی و کسب‌و‌کارها همه‌گیر کند. قابلیت «چند-کاربری» می‌تواند به این شرکت در راه رسیدن به هدفش کمک کند. با توجه به احتمال معرفی نسخه 12 اینچی آی‌پد در آینده‌ای نزدیک، اضافه شدن قابلیت «چند-کاربری» به iOS 9 چندان دور از انتظار نیست. 

​​