فناوری اطلاعات

با WWDC: اپل OSX EL Capitan را معرفی کرد

منبع: دیجیاتو
بدون صحبت از امکانات جدید نرم افزاری تازه‌ که توسعه دهندگان بتوانند در آن غرق شوند، عملا همایش توسعه دهندگان اپل معنایی نخواهد داشت. امروز اپل آخرین نسخه از سیستم عامل مک را معرفی کرد: OS X El Capitan
 
و تمرکز این نسخه جدید بر دو موضوع خواهد بود: تجربه کاربری و کارایی.
 
کریگ فدریکی در حال حاضر درباره آخرین تغییراات نسخه جدید صحبت می کند و اولین موضوعی که مطرح می کند تغییرات اساسی است که در مرورگر سافاری اعمال شده است.
 
در نسخه جدید این مرورگر شما می توانید سایت های مورد نظرتان را به سادگی با درگ کردن آن ها به سمت چپ، در تب بار سنجاق کنید. همین طور می توانید از طریق نوار آدرس بفهمید که کدام تب در حال پخش فایل صوتی است و از همان جا آن را مستقیما ساکت کنید.
 
بعد از سافاری نوبت به سیستم جست و جوی  اسپات لایت می رسد که با توانایی درک پرسش هایی که به زبان طبیعی مطرح می شوند به روز شده است. مثلا می توانید بپرسید «اسنادی که در ماه ژوئن روی آن ها کار کرده ام» و اسپات لایت آن ها را برای تان می یابد. همچنین توانایی پاسخ به پرسش هایی در مورد وضعیت آب و هوا، سهام و بورس و نتایج بازی ها نیز به آن اضافه شده است.
 
همچنین اپ جدید Note به سیستم اضافه شده و رابط کاربری Mission Control‌هم برای مدیریت بهتر پنجره ها به روز شده است.
 
 
در زمینه کارایی هم اپل از اعداد و پیشرفت های بزرگی صحبت می کند. گفته می شود که اپ ها ۱٫۴ برابر سریع تر اجرا می شوند و فایل های pdf هم ۴ برابر سریع تر در Preview باز خواهند شد.

​​