تلفن همراه

با WWDC: iOS 9 دارای یک اپلیکیشن مدیریت فایل آیکلاد است

منبع: زومیت
نگرش اپل همواره به اپلیکیشن‌های مدیریت فایل متفاوت است؛ این کمپانی تمایل دارد همه‌ی اتفاقات مربوط به مدیریت فایل‌ها در پشت پرده رخ داده و کاربر به آن دسترسی نداشته باشد. برخلاف انتظارات، iOS 9 دارای یک اپلیکیشن برای مدیریت فایل آیکلاد است.
 
به نظر می‌رسد اپل قصد دارد حداقل یک امتیاز کوچک برای کسانی که دوست دارند شخصا فایل‌ها را مدیریت کنند بدهد. اخیرا گزارشی توسط سایت‌های 9to5Mac و MacRumors منتشر شده که بر اساس آن iOS 9 دارای یک اپلیکیشن آیکلاد است که کابران می‌توانند توسط آن به فایل‌های موجود در آن دسترسی داشته و آن‌ها را مدیریت کنند؛ این اپلیکیشن همانند نسخه‌ی وب و نسخه‌ی مک آیکلاد است.
 
ظاهرا نصب این برنامه اختیاری است و برای استفاده از آن، ابتدا باید گزینه‌ی مربوط به آن در تنظیمات فعال شود، پس از فعال سازی آیکون مربوط به آن در صفحه نمایش گوشی ظاهر می‌شود. البته به نظر می‌رسد اپل قصد ندارد که این اپلیکیشن را جزو اجزای هسته‌ی سیستم عامل موبایل خود قرار دهد اما در هر حال این اپلیکیشن دسترسی به آیکلاد را سهولت بخشیده و رقیبی جدی برای اپلیکیشن‌های نظیر دراپ باکس به شمار می‌رود زیرا دراپ باکس اپلیکیشنی کامل دارد که به واسطه‌ی آن می‌توان به اطلاعات فضای ابری دسترسی داشت و فایل‌هایی را در آن آپلود کرد.

​​