رگولاتوری

معاون وزارت ارتباطات:

مخابرات باید 7هزارمیلیارد تومان صرف بازسازی شبکه‌های خود کند

منبع: ایرنا
telecom 3.jpg
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شرکت مخابرات ایران باید بیش از 7 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کند تا شبکه های خود را بازسازی و بروز کند.
 
برات قنبری روزچهارشنبه درحاشیه سومین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور در جمع خبرنگاران افزود: انتظار داریم شرکت مخابرات به سرمایه گذاری ها روی آورد. در آخرین جلسه که با معاون اول رییس جمهور داشتیم تلاش شد برای بازسازی شبکه حداقل 2 میلیارد دلار از صندوق شبکه ملی برای شرکت مخابرات ایران تامین اعتبار شود .
 
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اگر شرکت ملی مخابرات ایران به روز نباشد ما همه برنامه های توسعه مان معطل خواهد شد. بحث وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات نزاع نیست و شرکت مخابرات بازیکن اصلی ماست و این دو مجموعه لازم و ملزوم همدیگر هستند. 
 
قنبری ادامه داد: متاسفانه در شیوه واگذاری شرکت مخابرات انحصاراتی ایجاد شد که این موضوع خودش مانع گسترش بخش خصوصی واقعی در کشور است و وزارتخانه هم نمی تواند روی گسترش بخش حصوصی حساس نباشد.
در آخرین جلسه که با معاون اول رییس جمهور داشتیم تلاش شد برای بازسازی شبکه حداقل 2 میلیارد دلار از صندوق شبکه ملی برای شرکت مخابرات ایران تامین اعتبار شود .
برات قنبری
قنبری با اشاره به اینکه طبق قوانین کشور زیرساخت های ارتباطی در اختیار دولت است و ما اجازه نداریم به بخش خصوصی واگذار کنیم، گفت: تکمیل شبکه های فیبرنوری، شبکه های دسترسی اصلی توسط دولت انجام می شود و اگر ما نتوانیم این ظرفیت ها را ایجاد کنیم اپراتورها هم نمی توانند توسعه پیدا کنند.
 
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد و تکمیل زیرساخت ها و تکمیل پهن باند کشور را از مهمترین اولویت های این مجموعه اعلام کرد.
 
وی با اشاره به اینکه امسال حدود 4 هزار 500 میلیارد تومان درآمد پیش بینی کردیم ، گفت: دولت همه درآمدهایی را که وارد خزانه می شود به ما تخصیص نمی دهد اما با تعامل خوبی با سازمان مدیریت داریم سعی می کنیم بموقع برای آنها درآمدسازی کنیم و انها هم بموقع بودجه امسال را به ما اختصاص دهند.
 
وی گفت: در بودجه سال قبل 2 هزار و 500 میلیارد تومان پیش بینی شد که موفق شدیم حدود 2 هزار میلیارد تومان از خزانه بگیریم و بیشتر این مبلغ سرمایه گذاری روی زیرساخت ها شده است.
 
قنبری ادامه داد: ما در دولت یازدهم سعی کردیم از محل درآمدهایی که به خزانه واریز می کنیم برای سرمایه گذاری در زیرساخت های شبکه ارتباطی کشور سرمایه گذاری کنیم و مجوز قانونی این کار را دریافت کردیم.
 
قنبری بیان کرد: بی تردید هرکاری که بخواهیم انجام دهیم اگر مراکز علمی ماپیشتاز و جلوتر از جامعه نباشد در آن کار موفق نخواهیم شد.
 
 

​​