باندپهن

ظرفیت شبکه انتقال مخابرات تهران دو برابر شد

منبع: مهر
۳۷۰ پروژه مخابراتی در استان تهران و البرز با سرمایه گذاری بالغ بر دوهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
۳۷۰ پروژه مخابراتی با حضور استاندار تهران، رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، مدیر عامل شرکت مخابرات ایران، نمایندگان مجلس و مسئولان پلیس آگاهی تهران صبح امروز دوشنبه در مرکز شهید فرد اسدی تهران به بهره برداری رسید.
 
از جمله پروژه های مهم افتتاح شده در این مراسم شبکه زیرساخت مخابراتی (OTN) به عنوان شبکه انتقال درون استانی است که با اجرای این شبکه ظرفیت شبکه انتقال استان تهران و البرز دو برابر شد.
 
این پروژه در قالب ۶۹ طرح با میزان سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار میلیون ریال باعث تسهیل انتقال ترافیک ایجاد شده میان بانک پهن موبایل با باند پهن تلفن ثابت می شود. از آنجایی که هر پنج سال یک بار ترافیک ویدئویی ۵ برابر، ترافیک موبایل ۱۳ برابر، ترافیک پردازش ابری ۴ برابر می شود، این پروژه با هدف توسعه شبکه انتقال، هوشمندی در مسیریابی و ظرفیت بالا به بهره برداری رسید.
 
با اجرای این پروژه ظرفیت کل شبکه مخابرات تهران و البرز ۴۸۰ گیگابیت در ثانیه رسید و قابلیت ارائه صد گیگابیت سرعت در شبکه IP مخابرات به اپراتورهای ارتباطی محقق شدند. در همین حال ۴۲ پروژه GPON برای توسعه شبکه دسترسی مبتنی بر IP در بستر فیبر نوری و سرمایه ۱۷۳ هزار و ۸۶۵ میلیون ریال و ۱۱۰ پروژه توسعه پورت های پرسرعت ADSL با سرمایه گذاری ۲۹۱ هزار و ۹۸۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.
 
توسعه ۱۰۸ پروژه سوئیچ تلفن ثابت با سرمایه گذاری ۴۹۳ هزار و ۳۵۳ میلیون ریال، ۱۹ پروژه توسعه شبکه فیبر نوری با میزان سرمایه گذاری ۷۷۰ هزار و ۴۷۷ میلیون ریال و ۱۶ پروژه شبکه سوئیچ مبتنی بر IT با سرمایه گذاری ۸۰ هزار میلیون ریال از دیگر پروژه هایی است که امروز به بهره برداری رسید.
 
همزمان با بهره برداری از این پروژه سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان تجاری به ۸ سیستم پشتیبانی عملیات در مخابرات استان تهران و البرز به بهره برداری رسید.

​​