فناوری اطلاعات

گوگل برنامه جدید مدیریت بوک مارک کروم را حذف می کند

منبع: زومیت
یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای ذخیره سایت‌ها استفاده از بخش بوک‌مارک در مرورگرهای مختلف است، اما به تازگیگوگل تصمیم گرفته تا برنامه‌ی مدیریت بوک‌مارک خود را به دلیل محبوبیت کم حذف کند.
 
 بوک‌مارک‌ها شامل همان سایت‌هایی می‌شود که به‌عنوان سایت مورد علاقه‌ شما نشانه‌گذاری شده و در مرورگر ذخیره شده ‌است تا بتوانید براحتی به آنها مراجعه کنید. مرورگر کروم نیز مانند دیگر مرورگرها به بخش مدیریت بوک‌مارک‌ها مجهز است و نشانه‌ سایت‌های بوک‌مارک شده در این مرورگر نیز ستاره‌‌خوش‌رنگی است که در سمت راست نوار آدرس به چشم می‌خورد.
 
مدیریت بوک‌مارک‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا سایت‌های مورد علاقه‌ی خود را در پوشه‌های مختلف گروه‌بندی کنید. علاوه بر این می‌توانید از قابلیت گروه‌بندی خودکار بهره‌مند شوید و در صورت نیاز پس از حرکت نشانگر ماوس خود روی تصویر هریک از بوک‌مارک‌ها، علامت چک‌مارک به‌نمایش درآمده را فعال و بوک‌مارک مورد نظر را ویرایش کنید. همچنین می‌توانید علاوه بر جستجوی عنوان و توضیحات کوتاه ذخیره شده در فهرست بوک‌مارک‌ها، محتوای این سایت‌ها را نیز جستجو کنید.
 
حال گوگل تصمیم گرفته این مدیریت بوک‌مارک را حذف کند؛ زیرا کاربران از آن استفاده‌ی زیادی نداشته و محبوبیت کمی دارد. این برنامه به دلیل امکاناتی که به آن اشاره شده کاربردی به نظر می‌رسد اما تغییرات آن، کاربران را راضی نگه نداشته است. گوگل اعلام کرده برای کاربرانی که هنوز قصد استفاده از برنامه‌ی مدیریت بوک‌مارک را دارند، می‌توانند به صورت افزونه آن را در کروم نصب کنند. تیم کروم در تلاش است تا روشی مناسب و جایگزین برای این برنامه توسعه دهد.

​​