تلفن همراه

AT&T آمریکا به خاطر کاهش سرعت مشترکان، 100 میلیون دلار جریمه می‌شود

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) اعلام کرد که در نظر دارد به دلیل گمراه کردن کاربران برای استفاده از طرح‌های دیتا، اپراتور موبایلی AT&T Mobility را 100 میلیون دلار جریمه کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مرکز که وظیفه تنظیم قوانین مخابراتی و ارتباطی آمریکا را دارد توضیح داد که بنا دارد اپراتور AT&T را بخاطر آگهی‌های تبلیغاتی اغوا کننده در خصوص استفاده نامحدود از طرح‌های اینترنت، به مبلغ 100 میلیون دلار جریمه کند. این رقم بزرگترین جریمه مالی در تاریخ فعالیت‌های اپراتور مذکور محسوب می‌شود.

گفته می‌شود که اپراتور موبایلی AT&T در جریان اجرای طرح‌های نامحدود خود موجب شده سرعت دسترسی کاربران به سرویس‌های اطلاعاتی موبایلی به صورت عامدانه کاهش یابد.

مرکز FCC توضیح داد که شرکت مخابراتی AT&T در جریان معرفی سرویس نامحدود خود به مشترکان توضیح نداده بود که این کار باعث کاهش سرعت دسترسی آنها می‌شود و به عبارت دیگر سرعت دسترسی آنها از آنچه که در تبلیغات AT&T گفته شده بود پایین‌تر می‌آید.

AT&T همچنین «قانون اینترنت آزاد 2010» که در مرکز FCC به تصویب رسیده است را زیرپا گذاشت. در این قانون نیز گفته شده بود که هرگونه طرح مخابراتی نمی‌تواند دلیلی برای کاهش سرعت دسترسی کاربران باشد.

طی چند ماه گذشته اگر مشترکان AT&T در طول هر ماه بیش از 5 گیگابیت داده مصرف می‌کردند، سرعت دسترسی آنها به قدری کاهش می یافت که امکان اجرای ابزارهای موبایلی غیرممکن می‌شد.


​​