فناوری اطلاعات

HP اول نوامبر ۲۰۱۵ به ٢ بخش تقسیم می‌شود

منبع: روزنامه شرق
مدیران ارشد HP در تلاش هستند تا مشخص کنند جداشدن مرکز HP Enterprise از واحد تولید رایانه‌های شخصی و چاپگر، چه مزایایی را می‌تواند به‌همراه داشته باشند. اما گزارش‌های رسیده حاکی ا‌ز آن است که این جداسازی با مشکلاتی مواجه شده است.
 
براساس گزارش زد‌دی‌نت، «مِگ ویتمن»، مدیرعامل HP، روز گذشته در جریان کنفرانس Discover که در لاس‌وگاس برگزار شده بود، به این مشکلات اشاره کرد. او توضیح داد HP براساس تصمیمات جدید خود قصد دارد تمرکز بیشتر بر خدمات ابری، امنیتی، نرم‌افزار و ابزارهای موبایلی داشته باشد و سرویس‌های کاربردی در این زمینه به‌عنوان رابط بخش‌های مذکور مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 
ویتمن در جریان مصاحبه با خبرگزاری بلومبرگ، نیز اعلام کرد برای گسترش فعالیت در زمینه‌های مذکور، HP طی ماه‌های آینده خریدهای فراوانی انجام می‌دهد. مارتین فینک، مدیر فناوری HP، توضیح داد چشم‌انداز اصلی این شرکت، توسعه زیرساخت‌هاست و این مسئله باعث می‌شود تا HP در آینده نزدیک ابزارها و سیستم‌های مختص فضاهای کاری را روانه بازار کند. مدیرعامل HP تأیید کرد در تاریخ اول نوامبر ۲۰۱۵ این شرکت بزرگ به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود و کاربران جهانی، خدمات HP را در دو بخش مجزا در اختیار می‌گیرند.

​​