فناوری اطلاعات

رشد ۱۴۰۰‌ درصدی ترافیک داده‌های خاورمیانه

منبع: روزنامه شرق
ترافیک داده‌های موبایلی در منطقه خاورمیانه و شمال شرق آفریقا (RMEA)، بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ میلادی، ۱۴ برابر افزایش می‌یابد.
 
طبق گزارش آی‌تی‌پی، براساس جدیدترین گزارش جهانی منتشرشده از سوی شرکت مخابراتی اریکسون، در سال ۲۰۲۰ میلادی حجم داده‌های ردوبدل‌شده در منطقه RMEA نسبت به سال ۲۰۱۴ میلادی، رشد هزارو ٤٠٠ ‌درصدی را تجربه می‌کند. در این گزارش گفته شده است در سال ۲۰۱۴ به‌ازای هر یک دستگاه گوشی هوشمند فعال، معادل ٠,٨ گیگابایت داده در طول یک ماه استفاده می‌شد که این رقم در سال ۲۰۲۰ از پنج گیگابایت هم فراتر می‌رود.
 
ابزارهای کاربردی مبتنی بر داده، سیستم‌های ارتباطی جدید و خدمات سرگرمی، مهم‌ترین عواملی هستند که باعث می‌شوند میزان استفاده از داده در این‌ منطقه افزایش یابد. دراین‌میان، گفته شده است تصاویر ویدئویی موبایلی بیشترین تأثیر را دارند و انتشار یا تماشای ویدئوها در شبکه‌های اجتماعی بیشترین حجم داده را به‌خود اختصاص می‌دهد. اریکسون توضیح داد ترافیک داده‌های موبایلی در منطقه RMEA در مقایسه با میانگین جهانی، ۹ برابر بیشتر است. منطقه RMEA در پایان سال ۲۰۱۴ حدود ۶۸۰‌ میلیون مشترک تلفن‌همراه را در خود جا داده بود.

​​