تلفن همراه

ال‌جی به زودی فناوری تشخیص عنبیه چشم را عرضه می‌کند

با روی کار آمدن دستگاه‌های جدید از جمله Arrows NX F-04G فوجیتسو و vivo X5 Pro پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک نسل جدید سیستم‌های هوشمند با قابلیت تشخیص عنبیه چشم در اختیار کاربران جهانی قرار گیرد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این فناوری نخستین بار سال گذشته معرفی شد و از آن زمان به بعد شایعات فراوانی پیرامون تجهیز گوشی‌های LG G3‌ و Galaxy S5 به فناوری مذکور مطرح شد که البته این دو محصول در زمان خود از پیشرفته‌ترین گوشی‌های هوشمند جهان بودند.

اما باید توجه داشت که این فناوری هرگز به صورت کاربردی در در اختیار کاربران جهانی قرار نگرفت و این بار منابع آگاه گزارش دادند که قرار است به زودی فناوری مذکور برای افزایش امنیت و ورود نسل جدید سیستم‌های تشخیص هویت وارد دستگاه‌های موبایلی شود.

منابع آگاه گزارش دادند که این بار هم کره‌ای‌ها سراغ فناوری تشخیص عنبیه چشم رفته‌اند و شرکت ال‌جی قصد دارد برای نخستین بار آن را وارد بازار جهانی کند. البته این خبر هنوز به صورت رسمی تایید نشده است.

در حالی که شرکت فوجیتسو در این زمینه اقدامات گسترده‌ای انجام داد، دو شرکت کره‌ای ال‌جی و سامسونگ نیز فناوری‌های پیشرفته‌ای در این زمینه ارایه کردند و این بار شرکت ال‌جی تصمیم گرفته است برای نخستین بار در جهان دستگاه موبایلی جدید خود را همراه با فناوری مذکور به دست کاربران برساند.

برخی منتقدان بر این باورند که حسگر تشخیص عنبیه چشم نمی‌تواند به اندازه حسگر تشخیص اثر انگشت برای کاربران جهانی مفید باشد و با این وجود شرکت‌های بزرگ تولیدکنندگان دستگاه‌های موبایلی معتقدند که این ایمن‌ترین فناوری برای کاربران موبایلی محسوب می‌شود.


​​