تلفن همراه

هشدار پلیس کانادا درخصوص سوال پرسیدن از سیری

منبع: دیجی کالا
براساس اخبار منتشر شده، پلیس کانادا در مورد استفاده از سیری و پرسیدن سوال درخصوص ماجراهای 9/11 (11 سپتامبر) به کاربران هشدار داده است.
 
«سیری» یکی از دستیارهای صوتی پیش‌‌فرض تلفن‌های همراه هوشمند اپل است که کاربران می‌توانند با استفاده از آن با گوشی‌شان صحبت کنند و در مورد موضوعات مختلف از آن سوال بپرسند.
 
اما به‌نظر می‌رسد اخیرا استفاده از سیری در کانادا برای پلیس مشکلاتی به‌وجود آورده است. چندی می‌شود که کابران از سیری در مورد 9/11 (تاریخ حمله تروریستی به برج‌های دوقلوی سازمان تجارت جهانی در نیویورک) سوال می‌پرسند؛ اما به دلیل عدم توانایی سیری در تفکیک اعداد و تشخیص تاریخ، این دستیار صوتی به اشتباه 911 که شماره‌ی اضطراری پلیس است را شماره‌گیری می‌کند.
 
 
به‌نظر می‌رسد این مشکل در رجینای ساسکاچوان در کانادا به‌وجود آمده است. پلیس در این منطقه چند تماس غیرضروری و ناخواسته از مردم دریافت کرده است. پس از دریافت این تماس‌ها، پلیس رجینا بیانیه‌ای منتشر کرده و در آن به مردم هشدار داده که تنها در موارد اضطراری با 911 تماس بگیرند. 
 
پلیس در این بیانیه گفته است: "هیچ راهی برای مشخص شدن تماس واقعی یا ناخواسته پس از شماره‌گیری 911 وجود ندارد. فرآیند تماس ناخواسته و غیرضروری باعث تلاش بیهوده پلیس می‌شود. این در حالی است که این تلاش‌ها در موقعیت‌های اورژانسی واقعی بیش‌تر مورد نیاز است." 
با این حال خوش‌بختانه تاکنون هیچ اتفاق بدی از تماس‌های ناخواسته مردم به پلیس، گزارش نشده است.

​​