تلفن همراه

کاربران جهانی 100 تریلیون پیام در سال 2019 ارسال می‌کنند

مرکز تحقیقاتی Juniper Research در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد ارزش مالی بازار جهانی انواع مختلف پیام‌ها از 113.4 میلیارد دلار در سال 2014 میلادی به 112.9 میلیارد دلار در سال 2019 خواهد رسید.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مرکز گزارش داد بین سال‌های 2014 تا 2019 میلادی درآمد بازار جهانی پیام‌های ارتباطی کاهش 600 میلیون دلاری را تجربه خواهد کرد.

پیش‌بینی شده است که در سال 2019 میلادی ترافیک پیام‌ها در شبکه جهانی رشد دو برابری را تجربه کند و ابزارهای پیام‌رسان اینترنتی (OTT) از جمله واتس‌اپ، وایبر، تلگرام و ... بیشترین تاثیر را در این رشد برجا بگذارند.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که ضمن افزایش ترافیک شبکه‌های جهانی پیام‌رسان، به دلیل افزایش استفاده از ابزارهای رایگان مانند واتس‌اپ و وایبر درآمد آنها کاهش میابد.

به گفته مرکز تحقیقاتی Juniper، در سال 2014 میلادی در مجموع 31 تریلیون انواع پیام در سرار جهان رد و بدیل شد که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال 2019 میلادی به 100 تریلیون برسد.

نکته قابل توجه این است که در سال 2019 میانگین درآمد هر یک از مراکز ارایه‌دهنده ابزارهای اینترنتی پیام‌رسان کمتر از یک درصد درآمد پیامک‌های نوشتاری و چندرسانه‌ای خواهد بود.

مرکز Juniper توضیح داد که کاربران جهانی این روزها ترجیح می‌دهند از خدمات رایگان ابزارهای اینترنتی پیام‌رسان استفاده کنند و همین مسئله باعث شده است میانگین درآمدهای اوپراتورهای موبایلی به میزان قابل ملاحظه کاهش یابد.


​​