تلفن همراه

اپل به دنبال خرید شرکت توسعه فناوری تشخیص اثر انگشت

گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که اپل به احتمال قوی یک استارت‌آپ آمریکایی که در زمینه توسعه فناوری‌های مرتبط با اسکنر اثر انگشت فعالیت می‌کند را خریداری کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این استارت‌آپ که Privaris نام دارد و دفتر مرکزی آن در ویرجینیا واقع شده است، تاکنون 31 حق امتیاز را به ثبت رسانده و اپل طی چند ماه گذشته 26 عدد از آنها را خریداری کرده است. شرکت Privaris فناوری تشخیص اثر انگشت را به گونه‌ای توسعه می‌دهد که امکان نصب اسکنر مربوطه روی دسته‌کلید هم فراهم می‌شود.

این شرکت نوپا همچنین تعدادی حق امتیاز به ثبت رسانده است که به کمک آنها می‌تواند حسگر TouchID آیفون را کاربردی‌تر کرد و قابلیت‌های بیشتری به آن افزود.

به عنوان مثال، یکی از حق امتیازهای Privaris این امکان را فراهم می‌کند تا به صورت همزمان بتوان از نمایشگر لمسی و سیستم تشخیص اثر انگشت استفاده کرد. حق امتیاز دیگر این شرکت به کاربران امکان می‌دهد به کمک آیفون و از طریق اثر انگشت در منزل یا اتومبیل را باز کنید. این فرآیند مشابه سیستم Apple Pay دنبال می‌شود.

بخش اعظم حق امتیازهای ثبت شده توسط استارت‌آپ Privaris به فناوری اثر انگشت و نمایشگرهای لمسی مربوط می‌شود و طی آن امکان انتقال داده، کنترل دستگاه و تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات کاربر فراهم می‌آید.

هنوز به درستی مشخص نیست که اپل تصمیم به خرید کل شرکت دارد یا آنکه تعدادی از حق امتیازهای آن را از آن خود کرده است. شرکت اپل نخستین بار در 19 دسامبر 2012 برخی حق امتیازهای Privaris را خریداری کرد و سرانجام در اکتبر 2014 بخش اعظم حق امتیازهای این شرکت به اپل فروخته شد.


​​