تحلیل بازار

سرعت اینترنت شیکاگو هنوز کمتر از دایل‌-‌آپ است

اگر فکر می‌کنید که از سرویس اینترنتی شما سرعت کمی دارد و نیازهای‌تان را برآورده نمی‌کند، بهتر است بدانید بسیاری از ساکنان کشور آمریکا هم همین نظر را دارند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، ساکنان شهر شیکاگو در آمریکا که قصد دارند از طریق خدمات AT&T وارد اینترنت شوند، بین ساعت‌های 4 عصر تا 11 شب میانگین سرعت دسترسی آنها به قدری پایین می‌آید که کارشناسان آن را از سرعت خدمات اینترنت دایل-آپ مربوط به دهه 1990 هم کمتر می‌دانند.

این اطلاعات را مرکز تحقیقاتی M-Lab منتشر کرده است. این مرکز ابزارهای مختلف برای سنجش سرعت اینترنت در نقاط مختلف جهان ارایه می‌دهد و بر اساس آخرین بررسی خود به این نتیجه رسیده است که میانگین سرعت ساکنان شهر شیکاگو در دوره زمانی یاد شده کمتر از 0.5 مگابیت در ثانیه است.

اما این روند برای دیگر شهرها هم گزارش شده است. سرعت اینترنت برای کاربران شرکت CenturyLink در سیاتل بین ساعت 9 تا 10 هر شب به قدری کاهش میابد که تحمل آن غیرممکن است. کاربران شرکت Time Warner در نیویورک نیز بین ساعت 8 تا 9 هر شب با همین مشکل روبرو می‌شوند و مشترکان خدمات اینترنتی Verizon از ساعت 7 تا 11 شب به قدری با کاهش سرعت مواجه می‌شوند که حتی یک سایت اینترنتی را هم نمی‌توانند باز کنند.

این اتفاق برای مشترکان Verizon در واشنگتن نیز به همین صورت گزارش شده است؛ به نحوی که بین ساعت 7 شب تا 11 شب این افراد نمی‌توانند پست الکترونیکی خود را چک کنند.


​​