تلفن همراه

200 میلیون چینی مشترک شبکه 4G هستند

تعداد مشترکان شبکه مخابراتی 4G در چین همچنان رو به افزایش است و در ماه مه از سال جاری میلادی 20 میلیون مشترک جدید وارد این شبکه شدند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین» (MIIT) با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد که هم‌اکنون 200 میلیون نفر از ساکنان این کشور مشترک نسل چهارم شبکه‌های مخابراتی هستند.

این کشور در دو شبکه 3G و 4G در مجموع 657 میلیون مشترک خدمات پهن‌باند موبایلی دارد که البته تعداد آنها همچنان رو به افزایش است.

از زمان طرح جامع Broadband China در آگوست 2013 توسط شورای مرکزی دولت چین، این کشور اقدامات گسترده‌ای در زمینه افزایش دسترسی مردم به خدمات پهن‌باند موبایلی انجام داده است و در این راستا شبکه‌های پرسرعت موبایلی پیشرفت‌های قابل ملاحظه کرده‌اند.

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین همچنین توضیح داد که تا پایان ماه مه بیش از 51 درصد کاربران خدمات پهن‌باند به حداقل سرعت 8 مگابیت در ثانیه دسترسی داشته‌اند. پیش‌بینی شده است پایان سال 2017 میلادی میانگین دسترسی سرعت ساکنان مناطق شهری چین به اینترنت موبایلی 30 مگابیت در ثانیه باشد و شهرهای کوچک‌تر با سرعت 20 مگابیت در ثانیه وارد اینترنت شوند.


​​