تلفن همراه

تراشه Snapdragon 820 آماده ورود به بازار

شرکت اپل در آخرین سری از محصولات خود سراغ تراشه‌های 64 بیتی کوالکام رفت و سری محصولات Snapdragon 810 را مورد استفاده قرار داد. اما این طور که مراکز خبری اعلام کردند، این فناوری در حال به‌روزرسانی است تا مدل 820 آن وارد بازار شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، تراشه مرکزی Snapdragon 820 به گونه‌ای ساخته شده است که هسته‌های آن برحسب نیاز کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرد و بر این اساس با نحوه فعالیت تراشه‌های S810 شرکت ARM و Exynos سامسونگ کاملا متفاوت است.

تراشه Snapdragon 820 MSM8996 هم اکنون در مرکز Geekbench مورد آزمایش و بررسی قرار گرفته است. این تراشه چهار هسته Kryo با توان 3 گیگاهرتز را در خود جا داده است که گفته می‌شود هسته‌های مذکور برپایه فناوری 14 نانومتری سامسونگ ساخته شده‌اند.

این تراشه با 10 هسته پردازشگر ساخته شده که البته هنوز توان 4 هسته‌ آن مشخص شده است. بر این اساس هنوز مشخص نیست کدام شرکت‌ها قصد دارند در محصولات جدید خود از تراشه پیشرفته کوالکام بهره ببرند.

شرکت اپل یکی از بزرگترین خریداران تراشه در جهان محسوب می‌شود و احتمال می‌رود که مدل بعدی آیفون به این فناوری مجهز شود. البته باید توجه داشت که تراشه‌های Tegra K1 شرکت Nvidia نیز توان بالایی دارند.


​​