تلفن همراه

71 درصد مردم با گوشی هوشمند به خواب می‌روند

اگر شما هم جزء آن دسته از کاربرانی هستید که فکر می‌کنید نمی‌توانید بدون گوشی هوشمند خود زندگی کنید، باید گفت که تنها نیستید.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بانک مرکزی آمریکا گزارش سالانه خود را با عنوان «روند تحرک مشتری» منتشر کرد و در آن نحوه رفتار مردم در مقابل گجت‌ها و انواع دستگاه‌های الکترونیکی بررسی شد. این مرکز در پایان دریافت که تعداد زیادی از افراد همچنان با تلفن همراه خود به تخت خواب می‌روند تا در نیمه‌شب هم به آن دسترسی داشته باشند.

این بررسی نشان داد که گروه‌های مختلف افراد چگونه از دستگاه‌های الکترونیکی خود استفاده می‌کنند و پیش از آنکه به خواب بروند، چه برخوردی با این دستگاه‌ها دارند.

این مطالعه روی 1000 کاربر بالای 18 سال که در بانک مرکزی آمریکا حساب بانکی داشتند و از گوشی هوشمند استفاده می‌کردند، انجام شد. بخش اعظم این افراد معادل 71 درصد اعلام کردند که همیشه هنگام خواب گوشی را نزدیک خود می‌گذارند.

در مقابل 3 درصد این افراد گفتند در حالی به خواب می‌روند که گوشی هوشمند را در دست دارند، 13 درصد توضیح دادند که آن را با خود به داخل تخت می‌برند و 55 درصد هم گفتند که گوشی را در نزدیک‌ترین جا کنار تخت می‌گذارند.

یک نفر از هر چهار کاربری که در این بررسی شرکت کرد توضیح داد گوشی هوشمند مهم‌ترین وسیله‌ای است که پس از بیدار شدن از خواب سراغ آن می‌رود. تنها 17 درصد کاربران اظهار داشتند که پس از بیدار شدن از خواب یک فنجان قهوه می‌نوشند و بعد سراغ گوشی هوشمند خود می‌روند.

همچنین 13 درصد اظهار داشتند که پیش سر زدن به گوشی در ابتدای صبح مسواک می‌زنند و تنها 10 درصد توضیح دادند که پس از انجام همه کارهای خود از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند.


​​