امینت

جیمیل برای مبارزه با هرزنامه‌ها هوشمندتر می‌شود

گوگل در تلاش است برای افزایش ایمنی جیمیل از ابزارهای هوشمندتر استفاده کند تا امکان ورود هرزنامه به داخل Inbox به کمترین میزان برسد و کاربران بدون هرگونه نگرانی از خدمات این سرویس پست الکترونیکی را مورد استفاده قرار دهند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، جیمیل از قابلیت‌های هوش مصنوعی بهره می‌برد تا آسان‌تر بتواند هرزنامه‌ها را تشخیص دهد و جلوی ورود آنها به فولدر Inbox را بگیرد. «سری هارشا» مدیر توسعه محصولات گوگل روی وبلاگ رسمی این شرکت توضیح داد که گوگل برای تقویت پست الکترونیکی خود روش‌های هوشمندتری را به کار گرفته است.

شرکت گوگل به صورت همزمان ابزار دیگری را با نام Gmail Postmaster Tools توسعه می‌دهد که به ارسال کنندگان پست الکترونیکی کمک می‌کند تا بهتر تشخیص دهند که چرا ایمیل آنها در بخش هرزنامه‌ها طبقه‌بندی شده است.

تشخیص اینکه کدام یک از ایمیل‌ها هرزنامه‌ هستند و کدام یک جزء نامه‌های مهم کاربر محسوب می‌شوند همیشه فرآیند دشواری بوده است. اما گوگل می‌گوید که با به کارگیری ابزارهای هوشمند درصد خطا در این زمینه را به کمتر از 0.01 می‌رساند.

فیلتر کنونی هرزنامه‌های در جیمیل هم‌اکنون از فناوری شبکه عصبی مصنوعی استفاده می‌کند که این فناوری نیز در خانواده هوش مصنوعی طبقه‌بندی می‌شود. اما گوگل اعلام کرده است که به زودی این سیستم را به‌روز خواهد کرد.


​​