تلفن همراه

نوکیا برای بازگشت به بازار گوشی دنبال شریک می‌گردد

شرکت نوکیا به صورت رسمی اعلام کرد که به دنبال شریک می‌گردد تا به آن کمک کند بار دیگر به کسب و کار تولید گوشی‌های هوشمند برگردد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، نوکیا که پیش‌تر بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در جهان محسوب می‌شود، با انتشار بیانیه رسمی تایید کرد که بار دیگر وارد بازار گوشی خواهد شد و هم‌اکنون تلاش‌های خود را بر این مسئله متمرکز می‌کند.

پیش‌بینی شده است این شرکت فنلاندی به کمک شریک خود بتواند گام قابل ملاحظه در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند بردارد و بار دیگر به یکی از ارکان اصلی این حوزه تبدیل شود.

این شراکت در حوزه تولید، فروش، بازاریابی و پشتیبانی از مشتریان صورت می‌گیرد و به طور اصلی بر گوشی‌های هوشمند متمرکز می‌شود. شرکت نوکیا در بخش دیگر وظیفه طراحی گوشی و فناوری‌های داخلی آن را برعهده دارد.

بر این اساس می‌توان پیش‌بینی کرد سری جدید گوشی‌های هوشمند نوکیا با تبلت N1 که مدتی قبل توسط این شرکت روانه بازار شد، مشابهت دارد. این تبلت را شرکت Foxconn برای نوکیا ساخت.

نزدیک‌ترین زمانی که بتوان نخستین گوشی ساخته شده نوکیا را در بازار جهانی مشاهده کرد فصل چهارم سال 2016 خواهد بود. لازم به ذکر است نوکیا بر اساس توافقات صورت گرفته با مایکروسافت مرکز تولید دستگاه‌ها و خدمات خود را سال گذشته به غول نرم‌افزاری جهان فروخت.


​​