تلفن همراه

کوالکام 4500 کارمند خود را اخراج می‌کند

شرکت کوالکام از بزرگترین تولیدکنندگان پردازنده‌های موبایلی در جهان اعلام کرد با کاهش قابل ملاحظه درآمدها مواجه شده است و به همین منظور قصد دارد برای کاهش هزینه‌ها، 15 درصد نیروی کاری خود را اخراج کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این سومین فصل متوالی است که در آن مجموع درآمدهای کوالکام کاهش میابد و این شرکت تحت فشارهای زیاد است تا بتواند از بحران مالی خارج شود. گفته می‌شود که طی ماه‌های گذشته از سهم کوالکام در بازار چین به میزان زیاد کاسته شده است.

در فصل گذشته این شرکت اعلام کرد که درآمدهای آن با کاهش 47 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل 41.2 میلیارد دلار بوده است در مقابل از سود آن هم 14 درصد کاسته شده است.

کوالکام پیش‌بینی کرده است که در این فصل مالی بین 170 تا 190 میلیون قطعه تراشه موبایلی تولید کند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 19 تا 28 درصدی را نشان می‌دهد.

شرکت کوالکام برای کاهش هزینه‌های خود و حل مشکلات مالی اعلام کرد که به زودی 4500 کارمند خود را اخراج می‌کند که این رقم معادل 15 درصد کل کارمندان آن محاسبه می‌شود.

کوالکام همچنین تایید کرد که طرحی را مورد بررسی قرار می‌دهد که به موجب آن این مرکز تولید قطعات موبایلی به دو شرکت مجزا تقسیم می‌شود تا در یک بخش آن تراشه‌های الکترونیکی ساخته شوند و در بخش دیگر هم حق امتیازها مدیریت شود.


​​