رسانه‌های اجتماعی

بالاخره گوگل کوتاه آمد: گوگل‌ پلاس از یوتیوب جدا شد

منبع: دیجی کالا
گوگل بالاخره به تصمیم اشتباه خود پی برد و اعلام کرد که گوگل پلاس خود را از یوتیوب و دیگر سرویس‌های اینترنتی‌اش جدا خواهد کرد.
 
گوگل رسما اعلام کرد که پروفایل‌های +Google خود را از دیگر سرویس‌های پرطرفدارش جدا خواهد کرد. 
 
این شرکت در اطلاعیه ای اعلام کرده که طی چند ماه آینده "یک اکانت گوگل تنها چیزی خواهد بود که برای نوشتن محتوا، ارتباط با مخاطبین، ساخت یک کانال یوتیوب و... در سرتاسر گوگل نیاز خواهید داشت."
 
این تصمیم پس از آن اتخاذ می‌شود که گوگل چند ماه پیش نیز اجبار کاربران جدید گوگل به ساخت یک اکانت در شبکه اجتماعی‌اش را متوقف کرده بود. گوگل قصد داشت شبکه اجتماعی‌اش را به رقیبی جدی برای فیس‌بوک و توییتر تبدیل کند، اما در عمل نتوانست به موفقیت برسد. 
 
گوگل بعدها سرویس موفق Photos را نیز از گوگل پلاس جدا و به صورت مستقل ارایه کرد؛ سیاستی که به گفته مدیران گوگل ادامه‌دار خواهد بود. «بردلی هوروویتز» (B. Horowitz) مدیر بخش Google Photos and Streams گوگل در همین‌باره گفت: "ما می‌خواهیم سرویس انتشار لوکیشن یا Location Sharing را در Hangouts و دیگر اپلیکیشن‌های‌مان قرار دهیم؛ یعنی جایی که باید باشند."
 
او در ادامه نوشت: "اکانت گوگل شما مانند پروفایل گوگل پلاس‌تان قابل جستجو یا دنبال‌کردن نیست و برای کسانی که پروفایل گوگل پلاس ساخته‌اند ولی قصد استفاده از آن ندارند، آپشن‌های بهتری برای مدیریت و یا حذف آن پروفایل‌های عمومی ارایه خواهیم کرد."
 
یوتیوب جزو اولین سرویس‌هایی خواهد بود که از گوگل پلاس جدا می‌شود. یوتیوب اعلام کرده از امروز کامنت‌هایی که در زیر ویدیوهای یوتیوب می‌نویسید، دیگر در پروفایل گوگل پلاس شما به نمایش در نمی‌آید. اما هنوز چند ماهی تا امکان ساخت کانال یوتیوب، آپلود ویدیو و یا نوشتن کامنت بدون اکانت‌های گوگل پلاس باقی مانده است. بنابراین گوگل توصیه کرده که به‌هیچ‌وجه پروفایل گوگل پلاس خود را تا فعال‌شدن این امکان حذف نکنید. یوتیوب هشدار داده که اگر پروفایل خود را حذف کنید، اکانت یوتیوب شما نیز از بین خواهد رفت.
 
گوگل تاکید کرده که این سیاست به معنای توقف فعالیت شبکه اجتماعی گوگل پلاس نخواهد بود و همچنان به سرویس‌دهی خود برای کاربران ادامه خواهد داد. اما در هر حال به نظر می‌رسد که گشت و گذار در سرویس‌های گوگل برای کاربران جدید این شرکت آسان‌تر از گذشته خواهد بود.

​​