باندپهن

زیرساخت نیمه شب پنجشبه دوباره اطلاعیه داد:

به درخواست مخابرات و دستور وزیر؛ ایجاد محدودیت ارایه خدمات ارتباطی به مخابرات به تعویق افتاد

 
شرکت ارتباطات زیرساخت طی اطلاعیه‌ی دوم خود در نیمه شب 5شنبه اعلام کرد "به درخواست شرکت مخابرات ایران محدودیت ارایه خدمات ارتباطی  به تعویق افتاد".
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) در پی انتشار اطلاعیه این شرکت مبنی بر محدویت ارایه خدمات در حوزه مکالمات بین الملل و سرویس های اینترنتی شرکت مخابرات ایران در 11 استان
کشور به علت عدم تعیین تکلیف بدهی های مخابرات به زیرساخت و پیگیری مکرر شرکت های مخابراتی استانی و نیز پیشنهاد  مدیرعامل شرکت مخابرات ایران مبنی بر ارایه طرح تازه ای برای پرداخت بدهی ها،
این شرکت اعلام می نماید که به دستور وزیر ارتباطات و  فناوری اطلاعات و نیز تلاش حداکثری برای جلوگیری از قطع ارتباط مشترکان با مهلت دوباره برای بررسی پیشنهادهای تازه مخابرات ایران موافقت نمود .
 
شرکت ارتباطات زیرساخت، در پایان اطلاعیه خود آورده امیدوار است که شرکت مخابرات ایران بتواند با پاسخگویی مناسب به تعهدات خود مانع از اقداماتی از این دست شود.
 
عصر پنجشنبه، شرکت ارتباطات زیرساخت طی اطلاعیه ای رسمی اعلام کرده بود به دنبال بی توجهی شرکت مخابرات ایران به تعیین تکلیف بدهی های خود و اصرار به تضییع حقوق عمومی به رغم هشدارهای پیاپی شرکت ارتباطات زیرساخت ، از بامداد روز جمعه 9 مرداد ، مکالمات بین الملل شرکت مخابرات ایران در برخی استان های کشور قطع خواهد شد. 
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) براساس اطلاعیه رسمی اول شرکت زیرساخت، در مرحله اول 9 استان خراسان رضوی، هرمزگان ، آذربایجان شرقی و غربی ،اصفهان ،کردستان، فارس ، گلستان و کرمانشاه مشمول این محدودیت خواهند شد و علاوه بر سرویس مکالمات بین الملل ، خدمات اینترنتی شرکت مخابرات ایران در 9 استان نیز  با 48ساعت تاخیر از بامداد روز یکشنبه 11 مرداد با محدودیت مواجه خواهد شد.
 
زیرساخت در اطلاعیه خود تصریح کرده بود "این تاخیر را با هدف جلوگیری از ایجاد اختلال در فرآیند انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری در نظر گرفته است". 
 
براین اساس استان های مشمول محدودیت در اینترنت مخابرات شامل بوشهر، خوزستان ، خراسان رضوی، هرمزگان ، ایلام ، کردستان ، فارس ، کرمان و گیلان می باشند. 
 
در پایان اطلاعیه اول امروز زیرساخت تاکید شده شرکت ارتباطات زیرساخت پهنای باند مورد نیاز برای ارایه خدمات در تمام حوزه ها را فراهم ساخته و مشترکان شرکت مذکور می توانند برای برقراری ارتباطات مورد نیاز خود در حوزه مکالمات بین الملل از خدمات سایر اپراتورها نظیر ایرانسل ،رایتل و همراه اول بهرمند شده و در حوزه خدمات  اینترنت نیز  به سایر تامین کنندگان رجوع کنند .
 
 

​​