تلفن همراه

مایکروسافت معطل کرد؛ هواوی جایش را گرفت

منبع: دیجی کالا
داده‌های موسسه Strategy Analytics برای سه‌ماهه دوم سال نشان از عقب‌افتادن مایکروسافت و پیشی‌گرفتن هواوی در بازار گوشی‌های موبایل دارد.
 
جدیدترین گزارش موسسه تحقیقاتی Strategy Analytics از وضعیت سه‌ماهه دوم بازار نشان می‌دهد که هواوی توانسته در در این مدت به جایگاه سوم بزرگ‌ترین تامین کنندگان موبایل دنیا ارتقا پیدا کند. 
 
پیش‌تر مایکروسافت این جایگاه را پس از خرید نوکیا به دست آورده بود. اما هواوی توانسته با فروشی 30 میلیونی و تصاحب 7 درصد بازار گوشی‌های هوشمند، این جایگاه را از آن خود کند.
در این گزارش، سامسونگ و اپل توانسته‌اند به ترتیب با تصاحب 20.5 و 10.9 درصد بازار، عنوان بزرگ‌ترین فروشندگان موبایل را کسب کنند. پس از هواوی نیز مایکروسافت با 6.4 درصد قرار گرفته است.
 
کاهش سهم مایکروسافت در حالی است که این شرکت در سه‌ماهه مشابه سال گذشته 11.8 درصد بازار را در اختیار داشت. کاهش فروش گوشی‌های غیرهوشمند و عدم معرفی یک گوشی بالارده واقعی به بازار از دلایل این سقوط شمرده شده است.
 
شیائومی با فروش 19.8 میلیون گوشی و سهمی 4.6 درصدی به رتبه پنجم بسنده کرده است. 
 
از داده‌های جالب این گزارش فروش بسیار بالای گوشی‌های هوشمند نسبت به غیرهوشمند است. این گزارش نشان می‌دهد که 80 درصد از تمام گوشی‌هایی که در سه‌ماهه دوم به فروش رسیده‌اند، از نوع هوشمند بوده‌اند. 
 
از سوی دیگر Strategy Analytics رشد صادرات گوشی‌های هوشمند در سه ماهه دوم نسبت به مدت مشابه سال قبل تنها 2 درصد رشد داشته است. «آرگوس» نیز مدتی قبل در گزارشی از کاهش جذابیت گوشی‌های هوشمند و در نتیجه کاهش فروش آن‌ها خبر داده بود.

​​