تلفن همراه

Nvidia تبلت‌های شیلد را جمع‌آوری می‌کند

منبع: دیجی کالا
براساس اخبار منتشر شده، شرکت Nvidia به‌دلیل بروز برخی مشکلات، تبلت‌های شیلد را جمع‌آوری می‌کند.
 
اگر شما هم یک تبلت Nvidia Shield را خریداری کرده‌اید و در زمان کار کردن با آن احساس گرما می‌کنید، بهتر است آن را خاموش کنید و به فکر تعویض آن باشید. شرکت Nvidia اعلام کرد تبلت‌های شیلدی که از تیرماه سال 93 تا تیرماه سال 94 به‌فروش رفته‌اند، از باتری‌ای بهره می‌برند که موجب داغ شدن شدید دستگاه می‌شود.
 
این داغ شدن در مواقعی باعث آتش‌سوزی هم شده است. این شرکت اعلام کرد که درحال حاضر هیچ‌کدام از محصولات شیلد را تولید نمی‌کند که این موضوع شامل Shield Android TV و کنسول دستی Shield هم می‌شود. براساس اطلاعات منتشر شده، شرکت Nvidia قصد دارد 83 هزار محصول شیلد فروخته شده در آمریکا را جمع‌آوری کند. همچنین این شرکت اعلام کرده که 5 هزار محصول شیلد هم در کانادا به‌فروش رفته که قصد دارد آن‌ها را هم جمع‌آوری کند.
 
این اقدام Nvidia پس از ارسال چهار نامه به این شرکت در ارتباط با داغ شدن بیش از اندازه تبلت‌های شیلد صورت گرفت. در دو عدد از این نامه‌ها به این موضوع اشاره شده بود که گرمای به وجود آمده باعث آتش‌سوزی‌های کوچک شده‌اند. شرکت Nvidia برای جمع‌آوری محصولات شیلد یک فرم خصوص را در سایت خودش قرار داده است.
 
این شرکت  اعلام کرده که تبلت‌هایی که از باتری Y01 بهره می‌برند، شامل این طرح تعویض می‌شوند. برای مشاهد نوع باتری تبلت خود باید به قیمت Settings بروید و به بخش About Tablet وارد شوید. در این قسمت نوع باتری مشخص شده است. اگر نوع باتری B01 بود، محصول شما مشکلی ندارد؛ اما اگر نوع آن Y01 بود، باید تبلت را تعویض کنید.
 
تبلت‌های Nvidia Shield به‌دلیل استفاده از پردازدنده‌های گرافیکی پرقدرت شهرت داشتند و می‌توانستند بازی‌هایی با گرافیک بسیار بالا را به‌نمایش در بیاورند. این محصولات در دو مدل فقط Wi-Fi و LTE با Wi-Fi راهی بازار شده بودند. برای این محصولات از 16 و 32 گیگابایت حافظه داخلی استفاده شده بود که با قیمت 299 و 399 دلار به‌فروش می‌رسیدند.
 
البته باید به این موضوع اشاره کنیم که تبلت‌های شیلد نتوانستند بخش زیادی از بازار را در اختیار بگیرند و همچنان تبلت‌های سامسونگ و اپل سهم بیشتری از بازار را در اختیار دارند. البته شرکت Nvidia هم تبلت‌های خودش را به عنوان یک محصول مخصوص بازی به‌فروش می‌رساند که بازی‌کننده‌ها می‌توانند تجربه یک کنسول بازی را به‌وسیله آن‌ها به‌دست بیاورند.

​​