تلفن همراه

امسال 52 میلیون ترابایت داده در شبکه موبایلی جهان جابجا می‌شود

ترافیک جهانی شبکه داده‌های موبایلی تا پایان سال 2015 میلادی به بیش از 52 میلیون ترابایت می‌رسد که این رقم نسبت به سال قبل رشد 59 درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی گارتنر در آخرین گزارش آماری خود اعلام کرد که رشد سریع شبکه داده‌های موبایلی جهان تا سال 2018 ادامه دارد و از هم‌اکنون پیش‌بینی می‌شود که پایان سال 2018 میلادی حجم داده‌های منتقل شده در این شبکه جهانی به بیش از 173 میلیون ترابایت برسد.

تحلیلگران گارتنر به ارایه‌دهندگان خدمات ارتباطی توصیه کردند که بار دیگر ظرفیت شبکه‌های داده‌‌ای خود را مورد بررسی قرار دهند و از هم‌اکنون خود را برای پاسخگویی به نیاز گسترده کاربران آماده کنند.

«جسیکا اکهلم» مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «ترافیک داده در شبکه موبایلی جهان به سرعت در حال افزایش است و تا سال 2018 سه برابر می‌شود. نسل جدید شبکه‌های پرسرعت موبایلی که با نام 3G و 4G شناخته می‌شوند طی چند سال پیش‌رو با سرعت کمتری گسترش میابند. در سال 2015 میلادی 3.8 میلیارد ارتباط داده‌ای مبتنی بر این شبکه‌ها موجود خواهد بود که این رقم برای سال 2018 به 5.1 میلیارد ارتباط می‌رسد».


​​