تلفن همراه

اولین تصویر منتسب به اکسپریا Z5 و Z5 کامپکت

منبع: دیجی کالا
یکی از افشاگران اینترنتی تصویری از پرچمدار آینده سونی، اکسپریا Z5 منتشر کرده است. تاکید تصویر بیش از همه بر اسکنر اثر انگشت ان بوده است.
 
 
سونی دیروز اعلام کرد که مراسم ویژه IFA خود را در تاریخ دوم سپتامبر برگزار خواهد کرد. انتظار می‌رود سونی در این مراسم از پرچمدار جدید سری اکسپریای خود رونمایی کند. این گوشی احتمالا با نام اکسپریا Z5 معرفی خواهد شد و ممکن است اولین گوشی این شرکت ژاپنی باشد که به یک سنسور اثر انگشت مجهز است.
 
امروز یکی از افشاگران اینترنتی به نام @vizileaks تصویری را در اکانت توییترش منتشر کرده که به ادعای وی اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 کامپکت را در کنار یک آیفون 5s نشان می‌دهد.
 
بیشترین تاکید در تصویر بر سنسور اثر انگشت بوده است که نوید ارایه اولین اکسپریا با چنین قابلیتی را می‌دهد. پرچمداران کنونی بازار مدت‌هاست که از این سنسورها استفاده می‌کنند و سونی قصد دارد هر چه زودتر خود را به رقبایش برساند.
 
ظاهرا این سنسور در دکمه پاور گوشی و در حاشیه سمت راست گوشی تعبیه شده است. این اولین بار است که یک شرکت سنسور اثر انگشت را در حاشیه گوشی قرار می‌دهد. این سنسورها معمولا در جلوی گوشی و در دکمه Home و یا در پشت گوشی قرار می‌گیرند.
 
به گفته vizileaks اکسپریا Z5 سونی به درگاه USB Type-C مجهز نخواهد بود که ممکن است از دید بسیاری از مشتریان یک ضعف به شمار بیاید. مراسم دوم سپتامبر به شایعات مربوط به این گوشی پایان خواهد داد.

​​