رگولاتوری

رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور: سرمایه‌گذاری 2500 میلیارد تومانی در بخش زیرساخت ارتباطات کشور

منبع: ایسنا
رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور از سرمایه‌گذاری2500 میلیارد تومانی در بخش زیرساخت ارتباطات کشور خبر داد.
 
نصرالله جهانگرد در نشست مشترک فعالان حوزه ICT استان اردبیل با بیان اینکه در حوزه ارتباطات کشور در گذشته کارهای چشمگیری انجام نشده بود، گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در مدت زمان کوتاهی، ارتباطات کشور 40 برابر افزایش دادیم.
 
وی با بیان اینکه به دلیل وجود تحریم‌ها مقدمات این کار به سختی فراهم شده است، افزود: در بخش ترافیک داخلی به دو ترابایت و در بخش بین الملل سه برابر می شویم.
 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در طول دو سال 1391 و 1392 مجموعاً 110 میلیارد تومان برای کل ارتباطات کشور در بخش زیرساخت هزینه شده است، تصریح کرد: در حال حاضر در بخش زیرساخت دو هزار و 500 میلیارد سرمایه گذاری شده است.
 
رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور با بیان اینکه ترافیک دیتا با توسعه نسل سوم موبایل نیازهای مقدماتی را ترمیم می کند، خاطرنشان کرد: در خصوص ایجاد مرکز IT همت و نخبگی استان را می طلبد.
 
وی با بیان اینکه مرکز آپای استان اردبیل در برنامه سالجاری اجرایی می شود، گفت: اینترنت دانشگاه و مراکز علمی نیز در اولویت اصلی ما است.
 
جهانگرد افزود: در مورد پروژه‌هایی که در چارچوب دولت الکترونیک است، هماهنگی‌های لازم با ظرفیت شرکت‌های استانی انجام می شود.
 
رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور اضافه کرد: شرکت‌های استانی منابع و محصولاتی را تولید کنند که در کشورهای همسایه بازار فروش داشته باشد.

​​