تلفن همراه

قائم‌مقام صداوسیما: هفته آینده با عقد قراردای انحصار IPTV به 5مجموعه اعطا می‌شود

akhavan.jpg
دکتر اخوان بهابادی در بازدید از پربیننده ترین وب سایت ایران ، نحوه اداره این سایت را الگوی مناسب توسعه محتوایی در فضای مجازی دانست.
 
به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که آی پی تی وی و بحث های مربوط به آن در حوزه فوتبال برای مخاطبان اهمیت ویژه ای یافته است، اخوان اعلام کردند 5 مجموعه بزرگ به عنوان مجریان این طرح در هفته آینده قرارداد مهمی را با سازمان صداوسیما منعقد خواهند کرد. بنابر این طرح استفاده از محتوای تولیدی سازمان صداوسیما در انحصار این 5 مجری آی پی تی وی قرار خواهد گرفت.
 
به گفته وی، سرمایه گذاری عظیمی در این حوزه اتفاق خواهد افتاد و بحث تولید محتوا با شرایط متفاوتی دنبال خواهد شد. طبق طرح جدید، این 5 مجموعه، بسته های فرهنگی و سرگرمی تصویری خود را از طرق مختلف در اختیار مخاطبان خواهند گذاشت.
 
پیش بینی اولیه در این طرح تولید محتوا در حوزه های مختلف فرهنگی ـ هنری ـ ورزشی ـ اجتماعی و ... است که از طرق مختلف به کاربران و مصرف کنندگان خواهد رسید. شرکت های یاد شده طرح های مختلفی را برای ارسال محتوا به مخاطب در نظر دارند که ایجاد بستر گسترده و ملی انتشار محتوا و  تولید دستگاه های گیرنده و ارسال محتوا از طریق گیرنده های خانگی بخشی از این طرح هاست.
 
این خدمات؛ محدوده بزرگی از پخش مسابقات فوتبال تا پخش محصولات سینمایی و تلویزیونی را در بر می گیرد. لازم به ذکر است در این فرایند موضوع لاینحل حق پخش نیز به طور کامل حل خواهد شد و این قابلیت وجود خواهد داشت که مسابقات ورزشی با کیفیت بسیار بالاتر از پخش فعلی و نیز با سیستم تصویربرداری مجزا به مخاطبان این طرح ارائه شود.
 
در این طرح عظیم که پس از عقد قرارداد به مرحله اجرا خواهد رسید، 5 شرکت بزرگ با تضامین مالی وارد عمل می شوند تا بستر لازم را برای حمایت از تولیدکنندگان محتوا فراهم کنند ضمن آنکه مخاطب نیز با دریافت سرویس بهتر رضایت بیشتری خواهند داشت. این طرح علاوه بر آنکه موضوع کپی‌رایت را در ایران برای اولین بار به طور جدی مورد توجه قرار خواهد داد، قصد دارد تحول بزرگی را در حوزه امنیت برای هنرمندان و سرمایه گذاران به وجود بیاورد.
 
بنابرآنچه که قائم مقام سازمان صداوسیما اعلام کرد تولیدکنندگان محتوا نیز می توانند با هماهنگی با مجریان این طرح بخشی از خروجی کار را در اختیار مردم قرار دهند. این طرح بزرگ حرکتی به سمت چابک کردن و بهره وری بیشتر در حوزه تولید محتواست که در حال حاضر سازمان صداوسیما متولی اصلی آن در ایران است.
 
 
دکتر اخوان ابراز امیدواری کرد همانطور که ورزش سه با همین ایده کلی مجموعه موفق در فضای رسانه ای ایران بوده است، این طرح نیز موفقیت ویژه ای در پی داشته باشد.
 
قائم مقام سازمان صداوسیما همچنین در بخشی از صحبت هایش خطاب به مدیرمسوول ورزش سه گفت: اگرچه موفقیت این وب سایت قابل توجه است اما هنوز قله های فتح نشده ای باقی مانده که این گروه باید به سمت آنها حرکت کند.
 
اخوان: 

​​