تلفن همراه

یک‌سوم بازار گوشی‌های چین در دستان شیائومی و هوواوی است

به دنبال افزایش تمرکز چین به بازار جهانی گوشی‌های هوشمند، در آخرین گزارش‌ها گفته شد یک‌سوم تمام گوشی‌های هوشمندی که در فصل دوم سال 2015 میلادی در بازار این کشور به فروش رسیدند را دو شرکت شیائومی و هوواوی تولید کردند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، به گفته مرکز تحقیقاتی Canalys، شرکت شیائومی بار دیگر توانست به عنوان بزرگترین عرضه‌کننده گوشی‌های هوشمند در چین خود را معرفی کند و در سه ماهه مذکور 15.9 درصد از این بازار را در اختیار بگیرد.

البته باید توجه داشت که هوواوی هم در این زمینه گام‌های بزرگی برمی‌دارد و در فصل دوم امسال میزان درآمدهای خود را از بازار گوشی‌های هوشمند 48 درصد بیشتر کرده است که این رقم بین 10 شرکت برتر تولیدکننده تلفن همراه در جهان بالاترین رتبه را دارد.

شرکت هوواوی هم‌اکنون صاحب 15.7 درصد از بازار گوشی‌های هوشمند در چین است و به همین خاطر سهم آن اندکی از شیائومی کمتر محاسبه می‌شود. در رتبه سوم این لیست برای بازار چین اپل قرار دارد و رتبه چهارم و پنجم هم در اختیار سامسونگ و Vivo است.

«جینگ وانگ» از تحلیلگران برتر مرکز Canalys در این خصوص گفت: «بازار گوشی‌های هوشمند در چین همچنان در حال گسترش است و با سرعت بیشتری رو به اشباع می‌رود. انتشار گزارش فصل به فصل در مورد وضعیت این بازار گویای این مسئله است. رقابت میان تولیدکنندگان اصلی گوشی‌های هوشمند برای حضور در چین تاکنون تا این اندازه تنگاتنگ نبوده است».

او در ادامه توضیح داد که هوواوی بدون در نظر گرفتن میزان تولید و فعالیت‌های کارخانه‌ای خود موفق شد در فصل دوم سال جاری میلادی رکورد عرضه گوشی‌های هوشمند به بازار جهانی را در تاریخ بشکند. دو شرکت اپل و سامسونگ تمام تلاش خود را می‌کنند تا سهم بیشتری از بازار چین به دست آورند و با این وجود گفته می‌شود که موفقیت‌های چندانی در مقابل شرکت‌های چینی به دست نیاورنده‌اند.


​​