امینت

گوشی‌های سامسونگ ماهی یکبار به‌روزرسانی امنیتی می‌شوند

شرکت سامسونگ اعلام کرد که با عرضه به‌روزرسانی امنیتی جدید برای اندروید، سرعت ارسال وصله‌های امنیتی برای مقابله با انواع آسیب‌پذیری در دستگاه‌های موبایلی را افزایش می‌دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این به‌روزرسانی‌های امنیتی به صورت مرتب برای کاربران سامسونگ عرضه می‌شوند و قرار هست که کاربران اندرویدی ماهی یک بار آنها را دریافت کنند.

سامسونگ به تازگی سیستم به‌روزرسانی امنیتی ردیابی سریع خود را برای سری دستگاه‌های Galaxy عرضه کرد و توضیح داد که بر اساس طرح Android Stagefright با اپراتورهای موبایلی و شرکای خود وارد همکاری شده است.

این شرکت کره‌ای معتقد است که زمان مهم‌ترین عامل برای شناسایی و مقابله با آسیبب‌پذیری‌های جدی محسوب می‌شود و بر این اساس تصمیم گرفته است فرآیند ارسال به‌روزرسانی‌های امنیتی خود را توسعه دهد تا از کاربران خود محافظت کند.

«دانگ جین کو» مدیر مرکز تحقیق و توسعه موبایلی در واحد IT & Mobile سامسونگ گفت: «با اقدامات امنیتی اخیر، ما تفکرات خود را در مورد نحوه دسترسی کاربران به وصله‌های امنیتی تغییر دادیم و تصمیم گرفتیم دستگاه‌های خود را با فواصل زمانی کوتاه‌تر به‌روز کنیم».

او در ادامه توضیح داد: «این روزها توسعه نرم‌افزاری به صورت کاملا متفاوت انجام می‌شود و ما باید در مقابل تهدیدهای امنیتی سریع‌ترین پاسخ را ارایه دهیم. بر این اساس وصله‌های امنیتی برای تمام دستگاه‌های سامسونگ با سرعت بیشتر ارایه می‌شوند. ما معتقدیم که فرآیند جدید به صورت گسترده امنیت دستگاه‌هایمان را تامین می‌کند و تجربه موبایلی متفاوتی را در اختیار کاربران سامسونگ قرار می‌دهد».

شرکت سامسونگ هم‌اکنون با اپراتورهای جهان و دیگر شرکت‌های موبایلی وارد مذاکره شده است تا بتواند وصله‌های امنیتی خود را با سرعت بیشتر به دست کاربران برساند.


​​