فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات: استفاده 20 میلیون مشترک از اینترنت ثابت در کشور

منبع: ایسنا
وزیر ارتباطات گفت: تعداد مشترکان اینترنت ثابت کشور در ابتدای دولت سه میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک بوده در حال حاضر به 20 میلیون مشترک رسیده است.
 
محمود واعظی، در جمع خبرنگاران، در خصوص اهداف سفر به خراسان جنوبی اظهار کرد: بررسی کمبودها و مسائل در حوزه ارتباطات و فناروری و بهره‌برداری از پروژه‌ها و گسترش زیرساخت‌های خراسان جنوبی از جمله اهداف سفر به خراسان جنوبی بود.
 
وی افزود: در سال گذشته 88 روستا در خراسان جنوبی از اینترنت بهره‌مند و 1350 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری برای زیرساخت‌های پهنای باند استان هزینه شده است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در حال حاضر سه شهرستان قاین، بیرجند و طبس از اینترنت نسل سوم برخوردارند که در نظر داریم همچنین نسل سه را در شهرهای دیگر استان گسترش و نسل 4 را در استان اجرا کنیم.
 
واعظی با اشاره به تعهدات جدید این وزارتخانه گفت: تا پایان امسال 350 روستا استان به اینترنت پرسرعت متصل و مرکز پایش ملی شرق کشور در بیرجند تا یک سال آینده تاسیس خواهد شد.
 
وی تاکید کرد: امروز گسترش زیرساخت‌های ICT کمک می‌کند خدمات گسترش و زیرساخت‌ها موجب توسعه می‌شود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: برخی از نقاط شهری و منطقه‌ای که پوشش مناسب تلفن همراه ندارد ترمیم خواهد شد.
 
وی ادامه داد: در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید پهنای باند در کشور ۶۰۰ گیگابایت بر ثانیه بوده که امروز به دو هزار و ۴۰۰ گیگابایت بر ثانیه رسیده که تا پایان سال جاری پهنای باند اینترنت در کشور به 4 هزار گیگابایت بر ثانیه خواهد رسید.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات مسوول همه بخش‌های ICT کشور است، افزود: به بخش خصوصی هر اندازه پهنای باند بخواهد داده می‌شود چرا که بنا نداریم در همه کارها دولت تصدی‌گری کند بنابراین باید در نظر داشت که واگذاری اینترنت مخصوص بخش خصوصی است.
 
واعظی تاکید کرد: معاونت نظارت ما در همه استان‌ها دفاتر دارد و وظیفه دارد بر تمام شرکت‌های که اینترنت واگذار می‌کنند نظارت داشته باشد تا کم فروشی به مردم نکنند.
 
وی با اشاره به اینکه طرح واگذاری پروانه‌های جدید به شرکت‌های بخش خصوصی در قالب اپراتورهای خدمات تلفن ثابت در هفته دولت اجرایی می‌شود، خاطر نشان کرد: 28 شرکت در این زمینه ثبت نام کرده و پرونده آنان بررسی شده و تاکنون پنج شرکت پرونده آنان کامل شده است.

​​