تلفن همراه

نام نسخه بعدی اندروید Marshmallow است

شرکت گوگل نخستین بار در مه سال جاری میلادی سیستم عامل Android M را معرفی کرد و از همان زمان دو سوال اصلی در ذهن کاربران ایجاد شد. نخست آنکه این محصول با کدام شماره اختصاصی برای مشخص شده نسخه بعدی سیستم عامل موبایلی گوگل وارد بازار می‌شود و دوم اینکه، M مخفف چه کلمه‌ای است تا نام نسخه بعدی اندروید مشخص شود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، برای پاسخ دادن به سوال نخست باید بگوییم که گوگل قصد دارد نسخه 5.2 سیستم عامل موبایلی خود را با نام Android M عرضه کند که البته هنوز اطلاعات زیادی در این زمینه به دست نیامده است.

اما برای پاسخ به سوال دوم پیشنهادهای مختلفی ارایه شد. برخی کارشناسان اعلام کردند که M می‌تواند مخفف کلماتی مانند Milkshake، Muffin و Marshmallow باشد. اما امروز یک تصوری ویدیویی روی سایت یوتیوب توانست جواب قطعی این سوال را مشخص کند.

باید توجه داشت که کارمندان داخلی گوگل هم تاکنون اطلاعات زیادی در این زمینه نداشتند و نتوانستند مراکز خبری را راهنمایی کند.

در این تصویر ویدیویی دو خانم در حال خواندن موسیقی هستند و در آن می‌گویند «M مخفف چه کلمه‌ای خواهد بود؟» و پس از آن لیست طولانی از تمام کلمات احتمالی که با M آغاز می‌شود و گوگل می‌تواند از آنها برای نام نسخه بعدی سیستم عامل اندروید استفاده کند را می‌آورند.

اما در پایان این تصویر ویدیویی یک پسربچه روی صحنه حاضر می‌شود و با قلمی که در دست دارد، تصویری شبیه به گل ختمی می‌کشد. همین مسئله باعث شده است تا کارشناسان احتمال دهند که گوگل نام Marshmallow را برای نسخه بعدی سیستم عامل موبایلی خود در نظر می‌گیرد.

البته هنوز به درستی مشخص نیست که اطلاعات مندرج در این ویدیو تا چه اندازه می‌تواند درست باشد و جواب قطعی برای Android M را مشخص کند.


​​