باندپهن

وزیر ارتباطات: افزایش كیفیت و كاهش قیمت مکالمات تلفن ثابت و موبایل

منبع: مهر
وزیر ارتباطات گفت: افزایش كیفیت و كاهش قیمت در حوزه تلفن ثابت و تلفن همراه در كشور موضوع مهمی است كه باید برای آن راهكار مناسب اندیشید.
 
محمود واعظی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی کلوب، مهمترین راهكارهای عملی برای کاهش قیمت و افزایش کیفیت خدمات ارتباطی در حوزه تلفن همراه و ثابت را فراهم كردن شرایط مختلف برای ایجاد رقابت بین اپراتورها عنوان کرد و از دو طرح وزارت ارتباطات برای مهیاشدن این هدف خبر داد.
 
وی گفت: در حوزه تلفن همراه، طرح ترابردپذیری شماره ها که امکان تغییر اپراتور را بدون تغییر شماره ممکن می کند، راهكار مناسبی است كه مشتركان و كاربران را به سمت اپراتوری می كشاند كه بهترین كیفیت را با قیمت مناسب ارائه می دهند.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد راهکار رفع مشکلات تلفن ثابت نیز اضافه کرد: طرح دریافت پروانه ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) در دستور کار است كه با توجه به تجربه جدید، اقدام به ثبت نام از شركتهای متقاضی و در ادامه بررسی توانمندیهای فنی و مالی این شركتها اجرایی شد و در مجموع از میان شركتهای متقاضی، ۷ شركت دارای شرایط شدند که در هفته دولت پروانه این شركتها صادر و اعطا می شود.

​​