تلفن همراه

اپراتور دوم تلفن همراه: جزییات تعرفه مکالمه برای حج امسال

منبع: ایسنا
ایرانسل با اعلام تعرفه مکالمه برای حجاج ایرانی بیت الله الحرام از امکان استفاده رایگان از خدمات اینترنت همراه و عرضه سیم‌کارت رایگان به حجاج خبر داد.
 
مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری ایرانسل با آغاز عملیات اعزام حجاج و تا زمان بازگشت آخرین کاروان حجاج به کشور، با استفاده از سیم‌کارت ایرانسل، می‌توانند از تعرفه ۵۹۹ تومانی به ازای هر دقیقه تماس ورودی و یا خروجی به هر مقصدی در داخل ایران، تعرفه ۲۴۹ تومانی به ازای ارسال هر پیام کوتاه به هر نقطه از دنیا و اینترنت همراه رایگان و دریافت پیامک رایگان برخوردار شوند.
 
به این ترتیب، مشترکان ایرانسل در کشور عربستان، طی موسم حج ابراهیمی امسال، به ازای هر دقیقه تماس با استفاده از سیم‌کارت ایرانسل به هر مقصدی در داخل ایران و یا عربستان، ۵۹۹ تومان و برای هر دقیقه تماس ورودی از ایران نیز تنها ۵۹۹ تومان پرداخت خواهند کرد، ضمن آنکه امکان استفاده از خدمات اینترنت همراه نیز برای حجاج مشترک ایرانسل با شبکه‌های تلفن همراه اتصالات، STC و زین عربستان به صورت کاملا رایگان و نامحدود فراهم شده است، لذا حجاجی که از گوشی‌های تلفن همراه هوشمند استفاده می‌کنند می‌توانند از بستر اینترنت و به صورت کاملا رایگان، نسبت به برقراری تماس و ارسال پیامک با استفاده از نرم‌افزارهای پیام رسان اقدام کنند.
 
روشن کردن، فعال‌سازی سیم‌کارت و دریافت پیام کوتاه با استفاده از خدمات رومینگ ایرانسل در تمامی نقاط جهان رایگان بوده و هیچ هزینه‌ای برای مشترکان ایرانسل در بر ندارد. همچنین تمامی حجاج می‌توانند با مراجعه به سرپرست کاروان، نسبت به دریافت سیم‌کارت رایگان ایرانسل خود اقدام کنند.
 
بر اساس این گزارش، تمامی مشترکان سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل زائر خانه خدا، لازم است برای اطمینان از فعال‌سازی رایگان خدمات رومینگ بین‌الملل برروی سیم‌کارت خود، حداقل 24 ساعت قبل از خروج از کشور، کد دستوری #1*111* را از خط ایرانسل خود شماره‌گیری کنند. مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل، برای انجام فرآیند فعال سازی خدمات رومینگ، لازم است که با شماره ۷۰۰ تماس بگیرند.
 
همچنین حجاج در صورت نیاز به راهنمایی می‌توانند پس از فعال‌سازی سرویس رومینگ بین‌الملل، با «مرکز ارتباط با مشتریان ویژه حجاج ایرانسل» به شماره 0098711 برای تماس از خطوط ایرانسل و یا ۰۰۹۸۹۳۷۷۱۱۰۰۰۰ برای تماس از سایر خطوط و یا نشانی پست الکترونیک haj@mtnirancell.ir تماس گرفته و سوالات و مشکلات احتمالی خود را با کارشناسان این مرکز مطرح و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند.
 
ضمن آنکه کارشناس ارتباط با مشتریان ایرانسل هم در طول ایام حج ابراهیمی، در بعثه مقام معظم رهبری مستقر و آماده خدمت رسانی به مشترکان ایرانسل در خصوص خدمات و محصولات ایرانسل، شارژ سیم کارت و تعویض سیم کارت مفقود شده است.
 
بنا بر اعلام، شارژ سیم‌کارت‌های ایرانسل حجاج علاوه بر کارت شارژ، از طریق روش‌هایی مختلفی از جمله شارژ اینترنتی از وب‌سایت بانک‌های طرف قرارداد، خرید اعتبار و شارژ مستقیم از وبسایت ایرانسل به نشانی www.irancell.ir و کنترل حساب اینترنتی، شارژ مستقیم با تلفن همراه از طریق نشانی charge.irancell.ir، سرویس ارسال شارژ و همچنین سرویس خط به خط از سوی اقوام و آشنایان حجاج و از داخل ایران یا عربستان ممکن است.
 
زائرانی که به هر دلیل مایل به استفاده از بستر اینترنت برای برقراری تماس و ارسال پیام به صورت رایگان نیستند می توانند در هر زمان و مکانی تنها با شماره گیری #7* و در اختیار داشتن رمز دوم کارت بانکی خود، سیم کارت اعتباری خود را به مبلغ دلخواه شارژ کنند. همچنین تمامی اقوام و آشنایان حجاج، می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری *۱۴۱*شماره رمز ۱۲ یا ۱۶ رقمی*شماره فرد دریافت کننده شارژ# خط ایرانسل حجاج را در هر لحظه و از هر کجا شارژ کنند.
 
با استفاده از «خدمات بانکداری همراه ایرانسل»، تمامی زائرانی که دارای کارت‌های عضو شبکه شتاب هستند و رمز دوم کارت خود را دریافت کرده‌اند، به سادگی می‌توانند تنها با استفاده از گوشی تلفن همراه خود و بدون نیاز به نصب هیچ نرم‌افزاری، از خدماتی نظیر خرید شارژ، استعلام مانده حساب بانکی، پرداخت قبوض و انتقال وجه در هر لحظه و هر کجا استفاده کنند.استفاده از شارژ شگفت انگیز، در حالت رومینگ امکان پذیر نیست.

​​