تلفن همراه

تهدیدهای جدید iOS برای کاربران سازمانی

منبع: همکاران سیستم
سیستم عامل موبایلی iOS اپل بار دیگر بستر حفره نرم‌افزاری شد. این آسیب‌پذیری جدید با نام Quicksand معرفی شد و «گروه تهدیدهای امنیتی ابزارهای موبایلی سازمانی Appthority» آن را شناسایی کرد.

1- iOS Vulnerability (1).jpg

 
مرکز Appthority روی صفحات اینترنتی خود از وجود این حفره امنیتی خبر داد و سپس آن را با صفحات اینترنتی پشتیبانی از محصولات اپل مرتبط کرد. لازم به ذکر است مرکز خبری TheInquirer برای توضیحات بیشتر در این مورد سوالاتی را از شرکت اپل پرسید و هنوز پاسخی به آنها داده نشده است. 
 
گروه Appthority روی وبلاگ خود توضیح داد آسیب‌پذیری Zero-Day مربوط به Quicksand نخستین بار در اوایل سال جاری میلادی شناسایی شد و اطلاعات لازم به اپل داده شد. این آسیب‌پذیری ابزارهای مدیریت دستگاه‌های موبایلی (MDM) را تحت تاثیر قرار داد و کاربران سازمانی را دچار مشکل کرد.
 
در این مطلب گفته شد: «گروه Appthority اوایل سال جاری حفره امنیتی روز-صفر را در سیستم عامل iOS اپل شناسایی کرد. این حفره روی تمام کاربران MDM اثر گذاشت و همچنین برخی ابزارهای کاربردی موبایلی که از طریق سیستم MDM گسترش می‌یابند، از آن متاثر شدند».
 
در ادامه این مطلب آمده است: «مشکل امنیتی مذکور نه تنها روی ابزارهای موبایلی یا ابزارهای MDM تاثیر می‌گذارد، بلکه امکان دستسی به اطلاعات شناسایی روی دستگاه را فراهم می‌آورد. با این اتفاق هر کاربر یا هر ابزار دیگری که روی دستگاه نصب شده باشد می‌تواند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند و امکان خواندن آنها برای کاربران جهانی فراهم شود».
 
مرکز Appthority در ادامه توضیحات خود به این مسئله اشاره کرد که تاثیرات امنیتی این حفره به صورت ویژه در سازمان‌ها برجا می‌ماند و بسته به اینکه چه نوع اطلاعاتی در اختیار دارند، می‌تواند آنها را در معرض خطر قرار دهد.

​​