تلفن همراه

نخستین شبکه Wi-Fi عمومی کشور توسط ایرانسل راه اندازی شد

منبع: تسنیم
سه پروژه اپراتور دوم ارتباطی صبح امروز با حضور وزیر ارتباطات در این شرکت برای نخستین‌بار به بهره‌برداری رسید.
 
 
محمود واعظی وزیر ارتباطاعات و فناوری اطلاعات برای نخستین‌بار از تاریخ تاسیس ایرانسل و در راستای افتتاح سه پروژه‌ ارتباطی اپراتور دوم صبح امروز از این مجموعه دیدار کرد.
 
علیرضا قلمبر دزفولی مدیرعامل ایرانسل در این مراسم ضمن ارائه توضیحات و گزارش عملکرد از فعالیت‌های این اپراتور از بدو حیات تاکنون اشاره ای به پروژه‌های امروز داشت و گفت: از امروز فاز آزمایشی خدمات TD-LTE اجرایی می‌شود، دیروز لایسنس ارائه این خدمات توسط وزارت ارتباطات  و فناوری اطلاعات به ما داده شد.
 
وی با بیان این‌که پروژه دیگر ما افتتاح پلتفرم ماشین به ماشین (M2M) است، تصریح کرد: در نهایت وای فای عمومی ایرانسل در قله توچال از امروز به‌صورت رایگان راه‌اندازی  می‌شود و همه مشترکان این اپراتور می‌توانند در این نقطه به‌صورت رایگان از شبکه اینترنت استفاده کنند.
 
وای عمومی یکی از موضوعات مد نظر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای ارائه خدمات مطلوب به مشترکان اینترنت کشور بود که به دلیل دغدغه احراز هویت مشترکان با تاخیر در راه‌اندازی مواجه شده بود.
 
اما امروز ایرانسل را با دریافت کد ملی و احراز هویت مشترکان در توچال ارائه می‌دهد. به گفته یکی از مالکان ایرانسل قرار است به‌زودی  در پارک ارم و نمک‌آبرود نیز این خدمت رایگان ارائه شود.

​​