تلفن همراه

محدودیت انتشار تصاویر مربع در اینستاگرام برداشته شد

اینستاگرام در حال ایجاد تغییرات اساسی روی شبکه اجتماعی خود است تا بر اساس آن نحوه انتشار عکس‌ها و تصاویر ویدیویی منتشر شده روی پلتفرم مذکور عوض شود. بر اساس آخرین تغییرات اعمال شده، کاربران از این پس موظف نیستند همه تصاویر و عکس‌ها را به شکل مربع به انتشار برسانند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مسئله به آن معنی خواهد بود که شما از این پس می‌توانید عکس‌ها و ویدیوهای خود را در هر شکل و اندازه‌ای که تهیه شده به اشتراک بگذارد و این تصاویر چه افقی و چه عمودی باشند، به همان شکل در اختیار دوستان شما قرار می‌گیرند.

البته بیشتر تصاویری که در حالت افقی گرفته می‌شوند نمی‌توانند به همان شکل به اشتراک گذاشته شوند. زیرا سیستم تعریف شده برای این اینستاگرام به این صورت است که حرکت صفحه از بالا به پایین انجام می‌شود و به همین خاطر ممکن است کاربران نتوانند همه بخش‌ها و جزییات موجود در عکس را مشاهده کنند.

هنگامی که یک عکس افقی در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می‌شود، ابزار مربوطه اندازه آن را به صورت خودکار به 4:3 تغییر می‌دهد و این در حالی است که حداقل اندازه تصاویر افقی که کاربران تهیه می‌کنند 16:9 است. بر این اساس اگه کاربران گوشی خود را بچرخانند، باز هم نمی‌توانند عکس را در اندازه بزرگ مشاهده کنند.

اینستاگرام همواره به انتشار عکس‌های مربعی شهرت داشت و این مسئله بسیاری از کاربران را دچار مشکل کرده بود. بر این اساس به‌روزرسانی جدید می‌تواند بسیار مورد توجه قرار گیرد. عکاسان حرفه‌ای که اینستاگرام را مورد استفاده قرار می‌دهند تاکنون مجبور بودند بخشی از تصاویر خود را جدا کنند و عکس نهایی را فقط در حالت مربعی به نمایش بگذارند.


​​