تلفن همراه

همکاری 26 شرکت مخابراتی برای راه‌اندازی شبکه مخصوص اینترنت اشیا

مرکز GSMA پروژه جدیدی با عنوان Mobile IoT Initiative راه‌اندازی کرده است که توسط 26 اوپراتور بزرگ مخابراتی، شرکت تولیدکننده دستگاه‌های موبایلی و شرکت‌های تولیدکننده تراشه، ماژول و زیرساخت‌های موبایلی پشتیبانی می‌شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این پروژه به منظور استفاده از راهکارهای کم انرژی در فضای گسترده (LPWA) در طیف‌های باند مخابراتی دنبال می‌شود.

گروه جدیدی که با یکدیگر همکاری می‌کنند برای توسعه راهکارهای تجاری مبتنی بر فناوری‌های اینترنت اشیا با یکدیگر همکاری می‌کنند و مبتنی بر راهکارهای LPWA سعی می‌کنند فناوری‌های جدید مخابراتی را با هزینه کمتر در اختیار کاربران بگذارند.

این همکاری‌ها همچنین تحلیل‌های مناسب و بازخوردهای دقیق مبتنی بر 3GPP را بر پایه فناوری‌ها و استانداردهای موجود ارایه می‌دهد. پیش‌بینی شده است نخستین مشخصه‌ها برای راهکارهای LPWA پایان سال 2015 میلادی تکمیل شود و از ابتدای سال 2016 نیز به کار گرفته شوند.

شبکه‌های LPWA برای برقراری سیستم‌های ارتباطی ماشین-به-ماشین (M2M) با حجم کم داده، عمر باتری طولانی و دوره زمانی طولانی به کار گرفته می‌شوند.


​​