بازار سرمایه

ارزش سرمایه‌های سامسونگ 44 میلیارد دلار کاهش یافت

ارزش سرمایه‌های شرکت سامسونگ از آپریل سال جاری تاکنون 44 میلیارد دلار کاهش یافت که علت اصلی این موضوع پایین آمدن تمایل بازار جهانی برای خرید سری گوشی‌های هوشمند Galaxy بود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طور که خبرگزاری بلومبرگ گزارش داده است، این میزان کاهش با کل ارزش شرکت خودروسازی جنرال موتورز برابری می‌کند. گزارش‌ها حاکی از آن است که فروش گوشی‌های هوشمند سامسونگ در بازار جهانی برای پنجمین فصل متوالی کاهش یافته و همین مسئله باعث شده است تا شرکت کره‌ای بخش قابل ملاحظه‌ای از بازار گوشی‌های هوشمند پیشرفته را به آیفون‌های اپل واگذار کند و در بخش گوشی‌های هوشمند رده‌پایین هم شرکت‌های چینی مانند شیائومی بتوانند جای آن را بگیرند.

سرمایه‌گذاران سامسونگ به تاثیرگذاری نسل جدید گوشی‌های هوشمند این شرکت کره‌ای از جمله Galaxy Note 5 و Galaxy Edge+ بسیار امیدوارند و پیش‌بینی می‌کنند که در گزارش‌های مالی بعدی این دو محصول بتوانند اوضاع مالی سامسونگ را بهبود بخشند.

استراتژی سامسونگ این است که پس از برگزاری کنفرانس 9 سپتامبر توسط اپل، محصولات جدید و پیشرفته خود را روانه بازار کند. شرکت اپل در این روز قصد دارد مدل‌های جدید گوشی هوشمند آیفون را در معرض دید عموم قرار دهد. با این وجود کارشناسان بازار به استراتژی سامسونگ چندان خوش‌بین نیستند.

بلومبرگ پیش‌بینی کرده است که درآمد خالص سامسونگ در سومین فصل سال مالی جاری 5.33 تریلیون ون(5.4 میلیارد دلار) خواهد بود که این رقم برای سه ماه قبل از پایان ژوئن 2015 حدود 5.63 تریلیون ون محاسبه شد.

به هر حال باید توجه داشت که واحد تولید دستگاه‌های موبایلی سامسونگ با مشکلات عدیده مواجه شده است و این شرکت می‌کوشد با تمرکز بر واحد تولید تراشه، حال و روز خود را بهبود بخشد.


​​