تلفن همراه

لومیا 950 پرچم‌دار جدید مایکروسافت خواهد بود

منبع: دیجی کالا
لومیا 950 و لومیا 950 اکس‌ال گوشی‌های پرچم‌دار مایکروسافت خواهند بود. به احتمال زیاد این گوشی‌ها در تاریخ 27 مهر معرفی می‌شوند.
 
مایکروسافت قصد دارد همزمان باعرضه‌ی ویندوز 10 برای موبایل از گوشی‌های جدیدی رونمایی کند. به نظر می‌رسد که این گوشی‌ها لومیا 950 و لومیا 940 نام دارند.
تا این لحظه خبرهای زیادی درباره‌ی گوشی‌های جدید مایکروسافت منتشر شده است. مدتی پیش تصاویری از این محصولات منتشر شده بود و دیروز هم در خبری گفته شده بود که این گوشی‌ها از قابلیت شارژ سریع بهره می‌برند.
 
با توجه به شایعات، مایکروسافت در حال ساخت چهار گوشی جدید است. این گوشی‌ها لومیا 940، لومیا 940 اکس‌ال، لومیا 950 و لومیا 950 اکس‌ال نام دارند. سخت‌افزار در نظر گرفته شده برای این محصولات شبیه به هم هستند و این موضوع سردرگمی‌هایی را برای کاربران به وجود آورده است.
 
باتوجه به اطلاعاتی که از طریق evleaks منتشر شده، مایکروسافت قصد دارد گوشی پرچم‌دار جدیدش را با نام لومیا 950 معرفی کند و گوشی لومیا 940 محصول اصلی آن‌ها نخواهد بود. از آنجایی که این خبرها هنوز از سوی مایکروسافت تایید نشده‌اند، نمی‌توان اطلاعات منتشر شده را قطعی دانست. البته evleaks تا این لحظه خبرهای درستی منتشر کرده است. با توجه به اطلاعاتی که در گذشته از این محصولات منتشر شده بود، مایکروسافت قصد دارد دو گوشی لومیا 950 و لومیا 950 اکس‌ال را در تاریخ 27 مهر امسال معرفی کند.
 
این دو گوشی به جز اندازه‌ی صفحه نمایش و نوع پردازنده‌ی به‌کار رفته در آن‌ها، سخت‌افزاری شبیه به هم دارند. گوشی لومیا 950 از یک صفحه نمایش 5.2 اینچی بهره می‌برد و برای گوشی لومیا 950 اکس‌ال از یک صفحه نمایش 5.7 اینچی استفاده شده است.
 
شایعات مختلف به این موضوع اشاره کرده‌اند که مایکروسافت برای لومیا 950 از چیپ‌ست اسنپ‌دراگون 808 استفاده کرده و گوشی لومیا 950 اکس‌ال هم از چیپ‌ست اسنپ‌دراگون 810 برخوردار است. این گوشی‌ها از ظاهر زیبایی هم بهره می‌برد و با توجه به تصاویر منتشر شده احتمال دارد این محصولات در رنگ‌های مختلف راهی بازار شوند. در تصاویر منتشر شده، این گوشی‌ها در رنگ‌های آبی و مشکلی مشاهده شده‌اند.
مایکروسافت این گوشی‌ها را همزمان با سیستم‌عامل ویندوز 10 برای موبایل معرفی خواهد کرد.

​​