تلفن همراه

نیمی از اپراتورهای جهان سراغ تجهیزات میکروامواج می‌روند

در آخرین بررسی مرکز تحقیقاتی IHS بیست‌وسه ارایه‌دهنده خدمات موبایلی که در نقاط مختلف جهان از تجهیزات میکروامواج در شبکه‌های مخابراتی خود استفاده می‌کردند حضور یافتند و در پایان مشخص شد 51 درصد لینک‌های میکروامواج مستقر شده آنها در سال 2017 میلادی برای ارایه خدمات Ethernet مورد استفاده قرار خواهد گرفت که این رقم هم‌اکنون 38 درصد محاسبه می‌شود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «ریچارد وب» مدیر مرکز پشتیبانی‌های موبایلی و خدمات ارتباطی در IHS‌ گفت: «میزان علاقمندی بازار جهانی به ارتباطات موبایلی همچنان در حال افزایش است و اپراتورها با اطمینان بیشتر سیستم‌های Ethernet را برای ارایه خدمات صوتی و داده‌ مستقر می‌کنند».

او در ادامه توضیح داد: «بررسی‌های ما نشان داد بازار تجهیزات میکروامواج‌ در حال تغییرات قابل ملاحظه است تا ظرف چند سال آینده این قبیل دستگاه‌ها بتوانند انواع خدمات موبایلی را ارایه دهند».

اپراتورهای حاضر در این بررسی از مشتریان پروپاقرص میکروامواج بودند. حدود 52 درصد آنها آنها اعلام کردند در سال 2017 میلادی بیش از 5 هزار لینک میکروامواج در اختیار خواهند گرفت.

سیستم‌های سلول کوچک مخصوص فضای باز پرفروش‌ترین تجهیزات در حوزه میکروامواج‌ها محسوب می‌شوند و در حالی که سهم آنها از بازار کنونی 17 درصد محاسبه شده است، پیش‌بینی می‌شود این رقم تا سال 2017 به 70 درصد برسد.

بخش اعظم شرکت‌کنندگان در این بررسی توضیح دادند که تمایل دارند سیستم‌های کنترلی شبکه مبتنی بر نرم‌افزار(SDN) را در اختیار بگیرند تا آسان‌تر بتوانند از میکروامواج‌ها پشتیبانی کنند.


​​