تلفن همراه

تلگرام قطعی‌های امروز را گردن گرفت

منبع: تسنیم
در حالیکه وزیر ارتباطات و مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت قطعی و اختلالات دیشب و امروز تلگرام را ناشی از قطع لینک ارتباطی با ترکیه مطرح کردند اما خود تلگرام از دیروز احتمال قطع سرویس در اروپا و آسیا را به دلیل بروزرسانی شبکه داده بود.
 
 
قطعی‌های مکرر تلگرام از شب گذشته باعث شد تا پای وزیر ارتباطات با پرده‌برداری از قطع لینک ارتباطی ترکیه، به میدان اظهارنظر در باره این اختلالات باز شود.
محمود واعظی امروز در حاشیه مراسم شهر هوشمند درباره اختلالات به وجود آمده برای پر کاربردترین پیام‌رسان موبایلی ایرانیان گفت: اختلال 5 - 6 ساعته تلگرام به دلیل اختلال در سرویس اینترنت بین‌الملل حادث شد و این موضوع هم ناشی از قطع ارتباطات ترکیه بود.
 
وزیر ارتباطات عنوان کرد: روز گذشته به دلیل تحولات سیاسی ترکیه، لینکی به ظرفیت 50 گیگا بیت بر ثانیه از شبکه ترکیه از دسترس خارج شد و همین باعث شد اینترنتی که ایران از این کشور می‌گیرد با قطعی مواجه شود.
 
معاون وزیر: ترکیه لینک ارتباطی ایران را قطع کرد
محمود خسروی مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت هم در این باره گفت: جمعه شب گذشته، ترکیه 50 گیگ از لینک اینترنت ایران را قطع کرد. اگرچه اینترنت ایران از مسیرهای مختلفی خریداری می‌شود و تاثیر قطعی 50 گیگ در آن زیاد نیست اما این تاثیر در شبکه مشهود است.
وی عنوان کرد: این قطعی‌ها پس از ساعاتی برطرف شد و اکنون شبکه در وضعیت عادی است.
البته او اختلال چند ساعته صبح امروز تلگرام را رد کرد و گفت: اگر اختلالی در اینترنت باشد در همه سرویس‌ها بروز می‌کند.
 
تلگرام: مشکل از ما بود
این در حالی است که از 12 ساعت گذشته تلگرام پیام‌های متوالی را برای آگاهی از تغییر و تحولات شبکه خود توئیت کرده است.
این شبکه در اکانت رسمی توئیتر خود در 12 ساعت گذشته نوشته است "تلگرام در بیشتر اروپا و غرب آسیا جهت تعمیرات سیستمی (بروزرسانی) زیرساخت از دسترس خارج می‌شود و این اختلال ممکن است بین دو ساعت یا کمتر باشد".
در حالیکه تلگرام بروزرسانی سخت‌افزاری را عامل این اختلال عنوان کرده است، وزیر ارتباطات و معاون وی اختلالات را ناشی از قطع لینک ارتباطی با ترکیه می‌دانند.

​​