تلفن همراه

3D Touch، مهم‌ترین فناوری ارایه شده در آیفون‌های جدید

شرکت اپل در جریان معرفی رسمی دو گوشی هوشمند آیفون 6s و آیفون 6s Plus تصاویر ویدیویی ویژه‌ای برای معرفی این دو محصول منتشر کرد و توضیح داد که چگونه خانواده آیفون را به‌روز کرده است. در این تصاویر ویدیویی گفته شد آیفون 6s و آیفون 6s Plus از نظر ظاهری طراحی کاملا مشابه مدل قبلی را شامل شده‌اند و با این وجود قابلیت‌های جدید را در سیستم داخلی خود شامل می‌شوند و علاوه بر این رنگ طلایی صورتی هم به آنها اضافه شده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این کلیپ تصویری کوتاه نشان داده شد که اپل در گوشی‌های هوشمند جدید خود به صورت ویژه بر قابلیت‌های داخلی تمرکز کرده است. از مهم‌ترین فناوری‌هایی که همراه با این دو محصول به دست کاربران اپل می‌رسد می‌توان به سیستم 3D Touch، حسگر جدید 12 مگاپیکسلی برای دوربین با قابلیت ضبط تصاویر 4 هزار پیکسلی و سیستم تصویربرداری Live Photo اشاره کرد.

شرکت اپل توضیح داد که دو گوشی هوشمند جدید خود را با سیستم 3D Touch عرضه می‌کند. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده است که میزان فشار وارد شده روی نمایشگر لمسی را در آن واحد محاسبه می‌کند تا خطای کاربر هنگام تایپ کلمات یا اعمال فرمان‌های مختلف به حداقل برسد.

این سیستم که پیش‌تر در ساعت مچی هوشمند Apple Watch مورد استفاده قرار گرفته بود هم‌اکنون به روز شده است تا در نمایشگر لمسی دو گوشی هوشمند آیفون 6s و آیفون 6s Plus کاربران بتوانند آن را مورد استفاده قرار دهند.

اپل در تصاویر ویدیویی تبلیغاتی خود توضیح داد پیش‌فروش دو گوشی هوشمند آیفون 6s و آیفون 6s Plus از تاریخ 12 سپتامبر آغاز می‌شود و پایان ماه کاربران می‌توانند این محصول را در دستان خود ببینند.


​​